Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Ważka'- Małgorzata Rogala

Jaki sekret skrywa broszka w kształcie ważki?

„ Ważka” Małgorzaty Rogali to trzeci tom cyklu z policjantami- komisarzem Sławkiem Tomczykiem i starszą aspirant Agatą Górską.  Śledczy zaczynają pracę nad nowym śledztwem, chociaż próbują również doprowadzić do rozwikłania zagadki związanej ze śmiercią Leny Dobosz ( historia opisana w drugim tomie serii „Dobra matka”). Nie musimy się jednak obawiać jeśli nie czytaliśmy drugiego tomu- Rogala tak stworzyła nową książkę , że z pewnością każdy zrozumie o co chodzi ze sprawą Dobosz, nawet nie czytając „Dobrej matki”

Policjanci  kontynuują dochodzenie w sprawie Leny Dobosz, która przed samą śmiercią mówi o broszce w kształcie ważki.  Czy pomoże ona w znalezieniu winnego jej śmierci?
W ‘Ważce’ mamy do czynienia ze śledztwem dotyczącym zabójstwa  redaktora i współwłaściciela internetowej gazety Daniela Woźnickiego. Słynie on z ciętych artykułów publikowanych na łamach swojej gazety.  Dziennikarz nie zostawia suchej nitki na nikim-  jego artykułu są pełne krytyki i hejtu. Dlatego krąg podejrzanych o jego zabójstwo jest ogromny.  Tajemniczości całej  sprawie dodaje także miejsce znalezienia ciała redaktora- wanna znajdująca się w redakcji gazety.

Małgorzata Rogala od pierwszych stron bombarduje nas różnymi bohaterami oraz wieloma wątkami. Na samym początku lektury o zabójstwo podejrzewałem każdego, bo wszystkie z postaci miałyby motyw do popełnienia tego czynu. Autorka bardzo skutecznie utrudnia tym odgadnięcie kim jest  sprawca  i zostawia wyjawienie tego na sam koniec .

Nie jest to powieść pełna krwi, drastycznych obrazów zbrodni. Wciąga jednak czytelnika i angażuje do analizowania wszystkiego co się dzieje.  Nie wiem dlaczego, ale czytając o broszce w kształcie ważki i dochodzeniami z tym związanymi pomyślałem od razu o książce Joanny Opiat- Bojarskiej, gdzie także pojawia się motyw broszki .

Jestem bardzo ciekawy kolejnego tomu cyklu i kolejnej zagadki do rozwikłania, przed którą staną Górska i Tomczyk. Jednocześnie zapraszam również do  zapoznania się z pierwszym tomem ‘ Dobrą matką’

Moja ocena: 7/10

Tytuł: ‘Ważka’
Autor: Małgorzata Rogala
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Komentarze

  1. Och, to zdecydowanie lektura dla mnie! Nie przepadam jak bryzga się krwią w książkach, ale uwielbiam emocjonalne napięcie, a tym bardziej jeśli owiane jest jakąś tajemnicą! Książka wpada na listę do przeczytania!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz