Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Światło' Jay Asher

Jay Asher, autor bestsellerowych „13 powodów” wraca do czytelników ze swoją nową powieścią.  „Światło” to młodzieżowe love story. Czy faktycznie jest tak dobre, że po przeczytaniu nie da się o nim zapomnieć?

Główną  bohaterką „Światła” jest nastoletnia Sierra. Jak co roku w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia  wyrusza ze swoją rodziną do Kalifornii. Jej rodzice są właścicielami tamtejszej plantacji choinek, a córka pomaga im w sprzedaży drzewek. Sprzedaż z roku na rok staje się coraz mniejsza i rodzina zastanawia się, czy warto za rok powrócić tu ze swoim interesem, tym samym kończąc  rodzinną tradycję.  Cała historia zaczyna rozkręcać się w momencie, gdy na miejscu nastolatka poznaje tajemniczego Caleba. Jak to bywa w prawdziwym love story chłopak wpada jej w oko, ma w sobie coś tajemniczego. Sierra dowiaduje się kilku przeraźliwych faktów na temat jego przeszłości. Nikt jednak nie jest w stanie powiedzieć, co dokładnie się stało. Dziewczyna nie daje wiary usłyszanym plotk…

'Inwigilacja'- Remigiusz Mróz

„Inwigilacja” to piąta część serii o przygodach Chyłki i Zordona. Było z nią tak samo jak z poprzednimi książkami Remigiusza Mroza-  najpierw długie czekanie, a później moment i przeczytana ;)Joanna Chyłka po hucznej sprawie Bukano otrzymuje propozycję zajęcia się podobną sprawą, również  związaną z mniejszością narodową.  Zgłaszają się do niej Państwo Lipczyńscy. Ich adoptowany syn Przemek w wieku 5 lat znika podczas wspólnej wycieczki do Egiptu.  Na nic żmudne poszukiwania rodziców, dziecko zapadło się pod ziemię... Teraz, po kilkunastu latach od tego zdarzenia zostaje odnaleziony w Warszawie. Podaje się jednak za muzułmanina, nazywa się Fahad al-Hassan i zostaje zatrzymany pod zarzutem przygotowania zamachu w jednej z warszawskich galerii handlowych.

Chyłka bez zastanowienia podejmuje się tej sprawy. Wie, że jeśli wygra, zyska znów rozgłos i będzie dobrze postrzegana przez ludzi. Im dalej brniemy w historię Fahada, tym więcej się o nim dowiadujemy, autor nie daje nam się nudzić podczas lektury. Wychodzą na jaw kolejne tajemnice, przeciwności, z którymi muszą się zmierzyć Chyłka oraz Kormak i Zordon, którzy jej pomagają.

Kim tak naprawdę jest Fahad al-Hassan, skąd się wziął i jaka jest jego rola w tym wszystkim?


Historia od samego początku niesamowicie nas wciąga. Nie sposób było tak po prostu odłożyć książkę i zrobić przerwę w czytaniu.  Remigiusz Mróz doskonale stwarza fabułę swoich książek, dopracowuje każdy szczegół.  Akcja toczy się w niesamowitym tempie, spada na nas jedna intryga za drugą,  autor nie daje nam odetchnąć.  Chyłka mimo ciąży również nie zwalnia i walczy jak lwica broniąc swego klienta.  Poznajemy jej dalsze perypetie związane z Zordonem, ich prywatne relacje, które jak wiadomo do łatwych nie należą.

Jak skończy się historia Fasada? Czy Chyłka będzie w stanie wygrać sprawę? O tym dowiecie się czytając „Inwigilację”, do czego bardzo serdecznie zapraszam!

Tradycyjnie na sam koniec Remigiusz Mróz funduje nam prawdziwy dynamit w postaci ostatniego zdania książki. Czytając zakończenie serce biło jak oszalałe i z każdym wyrazem byłem coraz bardziej zły na autora. Po skończeniu książki siedziałem z wielkim zdziwieniem i mega zastanowieniem, co Mróz dalej wymyśli i jaka będzie kolejna część. Nie pozostaje nam nic innego jak jej wyczekiwać

Moja ocena: 10/10
Tytuł: ‘Inwigilacja’
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona


Komentarze