Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Lustereczko,powiedz przecie' Alek Rogoziński

Alek Rogoziński jak zawsze nie zawodzi! Co tym razem zafundował swoim czytelnikom w drugiej części serii o Róży Krull, czyli książce „Lustereczko, powiedz przecie”? Zapraszam na recenzję!Róża Krull po swoich ostatnich przygodach opisanych w „Do trzech razy śmierć” (link do mojej recenzji >> KLIK << ) postawiła przeprowadzić się do centrum Warszawy. Leniwe popołudnia mijają jej na siedzeniu na swoim balkonie i obserwowaniu przez lornetkę przystojnego mężczyzny, który pracuje w biurze naprzeciwko.  Dni mężczyzny wydają się nudne i monotonne, aż do czasu… Pewnego dnia nieznany przystojniak na oczach Róży wyskakuje z okna swojego biura i ginie na miejscu. Okazuje się, że był to jeden z kandydatów do konkursu Mister Polonia i nie miał powodów, by popełnić samobójstwo. Czy ktoś pomógł mu tego dokonać?  Róża po raz kolejny znajduje się w centrum kryminalnej zagadki, którą próbuje rozwikłać razem z Pepe i Betty.  Co tym razem odkryją? Kto wygra konkurs Mister Polonia? I co z całą sprawą będzie miał wspólnego Rafał Maślak?
Tak jak w swoich poprzednich dziełach, Alek Rogoziński przekazuje czytelnikom ogromną dawkę dobrego humoru. Sięgając po „Lustereczko…” byłem pewien, że nie dopadnie mnie nuda i z całą pewnością będę  się dobrze bawił podczas lektury. I tak właśnie było! Liczne zabawne dialogi bohaterów, humor sytuacyjny i doskonale wykreowane postacie sprawiły, że nawet nie zauważyłem, kiedy dotarłem do końca książki i zagadka została rozwikłana.  Alek ma dar do tworzenia bohaterów swoich książek.  Tym razem zaskoczył mnie postacią Maria- youtubera, który na swoim kanale prezentuje filmy o kosmetykach i makijażu. Bardzo ciekawym pomysłem było również wprowadzenie do książki postaci Rafała Maślaka.Jeśli macie ochotę na kryminalną zagadkę w połączeniu z dużą dawką śmiechu, „Lustereczko, powiedz przecie” jest właśnie dla Was! Po raz kolejny Alek Rogoziński pokazał, że jest królem komedii kryminalnej i nie ma sobie równych! 

                                                                                        Z Alkiem Rogozińskim podczas poznańskiej Grandy

                                                    
                                                     Dziękuję Wydawnictwu Filia
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji.


Tytuł: ‘Lustereczko,powiedz przecie’
Autor: Alek Rogoziński
Wydawnictwo: Filia

Komentarze