Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Gra o wszystko' Joanna Opiat-Bojarska

„Ludzie są dziwniejsi, niż jesteśmy w stanie sobie to wyobrazić”

„Gra o wszystko” Joanny Opiat-Bojarskiej to kolejna część serii o psycholog Aleksandrze Wilk. W swojej najnowszej powieści autorka pokazuje, że nie ma dla niej czegoś takiego jak temat tabu i prezentuje swoim czytelnikom jak wiele granic można przekroczyć w imię osiągania prawdziwej przyjemności.


Akcja powieści toczy się w Poznaniu. Miasto zaczynają obiegać informacje o śmierci kilku osób. Na pierwszy rzut oka osoby te nie mają ze sobą nic wspólnego. Jednak to tylko pozorne wrażenie. Każde z miejsc popełnienia zbrodni jest bardzo starannie przygotowane. Widać, że sprawca solidnie przygotował się do swojego zadania.  Dodatkowej ciekawości dodaje fakt, że wszystkie ofiary miały bardzo nietypowe upodobania seksualne.

Łódzka profilerka Urszula Zimińska zostaje oddelegowania do pracy do Poznania. Ma pomóc w rozwikłaniu sprawy sprzed 30lat. Dodatkowo zajmuje się także sprawą bieżących zbrodni na miłośnikach mocnych wrażeń.  Krok po kroku okazuje się, że wszystkie ofiary były klientami psycholożki Aleksandry Wilk. To właśnie do niej przyszli ze swoim problemem-  najróżniejszych dewiacji seksualnych. W związku z tym, że znała ona jako jedyna wszystkie ofiary i pojawia się również w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie, sama zostaje wzięta jako podejrzana. Urszula nie daje wiary, że jej przyjaciółka mogła w tym maczać palce, dlatego bardzo przykłada się do swojej pracy i zamierza dowieść prawdy co naprawdę się stało. Jakie przeciwności kobiety spotkają na swojej drodze? Czy uda im się rozwiązać zagadkę jednej jak i drugiej tajemniczej sprawy?


Jestem pod ogromnym wrażeniem „Gry o wszystko”. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że Opiat-Bojarska po raz kolejny powala na kolana tematem swojej książki, jak i samym researchem. Nie miałem pojęcia o istnieniu takich parafilii. Kiedy zacząłem czytać książkę nie mogłem się od niej oderwać. Z każdą kolejną stroną moja ciekawość była coraz większa. Na poznańskiej „Grandzie” Joanna Opiat-Bojarska trochę opowiadała o kulisach powstawania „Gry o wszystko” i już wtedy wiedziałem, że będzie to bardzo mocna, ciekawa pozycja. Nie zawiodłem się! 

Jeśli i Wy jesteście gotowi zagrać o wszystko, gorąco zachęcam do lektury tej pozycji!
  
                                         Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji. Tytuł: ‘Gra o wszystko’
Autor: Joanna Opiat-Bojarska
Wydawnictwo: Czwarta Strona


Komentarze