Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Kolekcjoner motyli' Dot Hutchison

"Prawdziwe motyle mogły odfrunąć tam, gdzie nikt nie mógł ich złapać. Motyle Ogrodnika mogły tylko spaść, a nawet to zdarzało się rzadko." Tytułowym Kolekcjonerem Motyli jest Ogrodnik. Człowiek, który porywa młode dziewczyny i umieszcza w swoim odizolowanym od świata ogrodzie, gdzie wykorzystuje je seksualnie. Z młodych stworzył niepowtarzalną kolekcję motyli: każda z nich inna, wyjątkowa . Każda z wytatuowanymi skrzydłami motyla na plecach.  Całą historię ogrodu poznajemy poprzez opowieść jednej z ofiar, która po jego opuszczeniu składa swoje zeznania na policji.


Co w ogrodzie przeżywały ofiary i jak radziły sobie odcięte od swoich rodzin i świata zewnętrznego?


Książka mnie nie porwała. Po opisie spodziewałem się czegoś mocniejszego, czegoś co mną wstrząśnie, zaskoczy, czy przestraszy. Otrzymałem jednak pozycję bez jakiegokolwiek napięcia, smutku. Główna bohaterka jest zamknięta w sobie, tajemnicza. Być może są to konsekwencje pobytu w ogrodzie i rzeczy, które ją tam spotkały.  Możliwe, że takie stworzenie postaci było celowym zabiegiem autora. Zdecydowanie nie jest to mocny, drastyczny thriller, który po przeczytaniu zostaje w nas na jakiś czas i który nie daje o sobie zapomnieć.


Pomysł stworzenia świata przedstawionego w „Kolekcjonerze motyli” jest jednak ciekawy i chociażby dlatego, czas spędzony na przeczytaniu książki nie był czasem straconym. Polecam książkę wszystkim, którzy lubią lekkie, niewymagające thrillery z ciekawą opowieścią.

  

 Dziękuję Wydawnictwu Filia Mroczna Strona
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji
 Tytuł: ‘Kolekcjoner motyli’
Autor: Dot Hutchison
Wydawnictwo: Filia  Mroczna Strona


Komentarze

  1. Powiem Ci, że troszkę kojarzy mi się ta z książką z pozycją Johna Fowlesa "Kolekcjoner" - podobny zamysł. Muszę przeczytać:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz