Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Co ma piernik do Torunia?' Karina Bonowicz

Jaka jest prawdziwa historia Fliska i jego żab oraz czy Kopernik naprawdę była kobietą? Zapraszam na wpis dotyczący przewodnika  „Co ma piernik do wiatraka?” autorstwa Kariny Bonowicz.Jako rodowity torunianin z krwi i kości postanowiłem zapoznać się  z przewodnikiem Kariny Bonowicz. Nie jest to bowiem zwykły, standardowy przewodnik jakich  mnóstwo na rynku. To bardzo interesująca pozycja oprowadzająca po Toruniu  trochę z przymrużeniem oka. Zamiast klasycznych opisów zabytków, licznych dat i historycznych wspomnień znajdziemy w nim alfabet składający się z miejsc, wydarzeń, czy osób związanych z miastem. Na kartach przewodnika Karina Bonowicz przekazuje nam liczne anegdoty związane ze słynnymi mieszkańcami, jak i samym miastem. Sam jako mieszkaniec o wielu nie miałem pojęcia i tym bardziej wydały mi się bardzo ciekawe.

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=254106&page=9Myślę, że jest to fajna pozycja zarówno dla kogoś kto chciałby poznać miasto Mikołaja Kopernika, jak i dla mieszkańców. Z całą pewnością będzie mi towarzyszył podczas najbliższego spaceru po moim pięknym mieście ;)

Dziękuję Wydawnictwu Naukowemu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
za udostępnienie egzemplarza książki. 


Tytuł: ‘Co ma piernik do Torunia?’
Autor: Karina Bonowicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika


Komentarze