Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Furia' Michał Larek

„Wszyscy mają swoje wewnętrzne demony, niektórzy tracą nad nimi kontrolę”Rok 1992. W lesie zostają znalezione zwłoki atrakcyjnej kobiety.  Kto dopuścił się takiej zbrodni i co nim kierowało? Kim jest martwa kobieta? Policjanci z Komendy Wojewódzkiej stają przed trudnym zadaniem. Świadków zdarzenia praktycznie nie ma, są za to same niewiadome.  Jedyną poszlaką staje się nieznajomy niebieski Żuk, którego widział jakiś mieszkaniec.
Sprawa zostaje przydzielona Harremu. Policjant znany ze słabości do alkoholu i kobiet. Czasami również daje się ponieść emocjom podczas przesłuchań. Do pomocy w śledztwie zostaje mu przydzielona nowa posterunkowa Katia Domagała, która zaczyna swoją pracę w Wydziale Kryminalnym.  


Początkowe tropy rzucają podejrzenia na jednego z mieszkańców pobliskiej wsi, który w przeszłości został skazany za gwałt. Niestety jak szybko trop się pojawia, tak szybko znika. Gdy policjanci docierają do podejrzanego, jest już za późno na przesłuchanie…
W między czasie zostają ujawnione kolejne zbrodnie. Kolejne martwe kobiety.  Wszystkie piękne, porzucone w lesie. Łączy je jeszcze coś jeszcze: każda z nich chwilę przed śmiercią spotkała się z przystojnym, młodym mężczyzną o śniadej cerze. Kim on jest i czy ma coś wspólnego z tymi wydarzeniami?


Michał Larek po raz kolejny serwuje nam kawał dobrej lektury inspirowanej autentycznymi historiami i zdarzeniami. Razem z Harrym, Katią i resztą  ekipy krok po kroku obserwujemy śledztwo, odwiedzamy  wszystkie miejsca zbrodni i oglądamy zmasakrowane zwłoki kobiet oraz staramy się złapać sprawcę tego całego zła. Na kartach „Furii” natrafimy na spore ilości przekleństw oraz opisów scen seksualnych,  co według mnie nie było koniecznością.  W końcu miał być to kryminał, a nie kipiąca seksem książka. Mimo to, lektura była bardzo przyjemna w odbiorze.  Policjanci prowadzący śledztwo to bardzo charakterne osoby.  Najbardziej  spodobała mi się posterunkowa Katia. Zadziorna, pewna siebie kobieta, która nie boi się nikogo i niczego. Jestem bardzo ciekawy jak zostanie przedstawiona w kolejnych częściach serii Dekada i jak potoczy się jej kariera w Wydziale Kryminalnym. 


Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji. Tytuł: ‘Furia’
Autor: Michał Larek
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Premiera książki: 02 sierpnia 2017

Komentarze