Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Lokatorka' JP Delaney

‘Idealne mieszkanie, wymarzona lokatorka, doskonała zbrodnia’
Niesamowicie zaprojektowany, nowoczesny dom przy Folger Street 1 czeka na wynajęcie przez nowego lokatora, a w zasadzie lokatorkę. Bardzo atrakcyjna cena przyciąga wiele kobiet, jednak nie każda będzie mogła w nim zamieszkać. Dlaczego? Bo najpierw musi przejść przez rekrutację, która zawiera w sobie m.in. test psychologiczny.

Któż z nas chciałby mieszkać w domu, który sterowany jest za pomocą smartfona, specjalnych bransolet, czy komputera? Domu, który tak „zna” swojego lokatora, że potrafi ustawić odpowiednią temperaturę pod prysznicem, czy dostosować kaloryczność żywności znajdującej się w lodówce do aktualnej wagi lokatora? Szczęście uśmiecha się do  Jane Cavendish, która po niedawnej utracie dziecka szuka miejsca, w którym będzie nieco anonimowa, gdzie będzie mogła się wyciszyć i w spokoju żyć.  Wcześniejszą lokatorką domu była nieżyjąca już Emma. Co ciekawe, bardzo podobna do Jane. Nie tylko wyglądem przypominają siebie. Jedna, jak i druga w przeprowadzce do domu szukała nowego początku swojego życia, rozpoczynała w nim nowy etap.  Kobiety łączy także relacja z Edwardem. Czy aby na pewno ta znajomość może przynieść coś dobrego? Co stało się z Emmą?Gdy zobaczyłem zapowiedź „Lokatorki”  i nie za długi opis fabuły zainteresowała mnie ona błyskawicznie. Zapowiadana jako świetny thriller psychologiczny. I  jak najbardziej jest to prawdą. To bardzo dobrze napisana powieść, wciągająca i zaciekawiająca swoją fabułą. Akcja nie mknie jakoś bardzo szybko, jednak nie oznacza to tego, że książka nie wciąga. Bo ciężko się od niej oderwać i nie myśleć, co dalej dzieje się z bohaterami.  Autor bardzo ciekawie stworzył kreacje swoich bohaterów. Każdy po kolei był dla mnie podejrzanym.  Kiedy już myślałem, że wiem co się stało i kto jest winien, zostawałem zaskakiwany, bo było zupełnie inaczej niż to zakładałem.„Lokatorka” to bardzo dobry thriller serwujący czytelnikowi dużą dawkę niepewności, strachu, zniecierpliwienia. To dobra lektura dla każdego, kto lubi takie klimaty. Zdecydowanie mogę Wam ją polecić.

 Dziękuję Wydawnictwu Otwarte
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji.
Tytuł: ‘Lokatorka’

Autor: JP Delaney
Wydawnictwo: Otwarte

Premiera książki: 14 czerwca 2017

Komentarze