Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Chajzerów dwóch' Zygmunt i Filip Chajzerowie

Któż z nas nie zna Zygmunta Chajzera, prowadzącego niegdyś kultowy program „Idź na całość” , czy Jego syna Filipa, świetnego dziennikarza o wielkim sercu?  Usiedli razem, porozmawiali, powspominali i tak właśnie powstała książka „Chajzerów dwóch”, na recenzję której zapraszam!
Rozmowa ojca z synem. Spojrzenia na te same sprawy z dwóch różnych punktów widzenia. Nie zawsze zgodnych. „Chajzerów dwóch” to bardzo przyjemna lektura. Dla mnie była oderwaniem się od świata kryminałów, w którym ostatnio przebywam. Dała chwilę oddechu, zastanowienia, swoich rozmyśleń na tematy, które poruszają autorzy.

Bardzo lubię obu panów, dlatego z wielką chęcią sięgnąłem po tę lekturę, by poznać ich bliżej. Śmieszne, radosne sytuacje, różne wspomnienia, chwile nostalgii- wszystko to znajdziecie w tej książce. I bardzo przyjemnie się w niej „siedzi” . Mkniemy poprzez wspomnienia PRL-u, aż do obecnego rozwoju techniki i wszechobecnej dziś elektroniki . Poznajemy wartości życiowe Zygmunta i Jego syna, ich tradycje rodzinne, zwyczaje.   
  Zwieńczeniem całości książki są fotografie rodzinne, które są tzw. „wisienką na torcie”  Serdecznie polecam lekturę „Chajzerów dwóch” wszystkim, którzy w całym pędzie życia jaki nas otacza marzą o tym, by  usiąść się i zrelaksować przy dobrej, lekkiej lekturze.

Tytuł: ‘Chajzerów dwóch’
Autor: Zygmunt i Filip Chajzerowie
Wydawnictwo: Prószyński  Media


Komentarze