Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Kto zabił Kopciuszka' Alek Rogoziński


Polski Król komedii kryminalnej powraca z kolejną częścią przygód Róży Krull! Zapraszam na recenzję ‘Kto zabił Kopciuszka?’Po ostatnich perypetiach opisanych w ‘Lustereczko powiedz przecie’ autorka powieści kryminalnych wraca na salony! Róża Krull po raz kolejny cierpi z powodu zastoju twórczego, dlatego gdy  otrzymuje zaproszenie na bal charytatywny od razu się zgadza licząc na to, że podczas imprezy dopadnie ją nagła wena i problem sam się rozwiąże.

Na balu zjawiają się same sławy, gwiazdą wieczoru jest piosenkarka Lilian, o której Róża dookoła słyszy same złe rzeczy z ust innych uczestników imprezy. Wszyscy postrzegają ją jako młodą, wredną  dziewczynę. W pewnym momencie podczas występu Lilian gaśnie światło, a gdy po chwili zostaje zapalone nic już nie jest takie samo. Gościom ukazuje się zabita gwiazda leżąca na scenie, a nad nią stojący bloger Mario z narzędziem zbrodni w dłoni.  Autorka nie dopuszcza do siebie myśli, że jej znajomy mógł dopuścić się takiego czynu i zaraz po jego aresztowaniu wszczyna śledztwo na własną rękę. Ci, którzy znają Różę już wiedzą, że z całą pewnością będzie ciekawie… ;)


Alek Rogoziński po raz kolejny pokazuje, że nie ma sobie równych! Jest rewelacyjny w pisaniu komedii kryminalnych i chyba nigdy nie naśmiałem się tyle, co właśnie podczas czytania Jego książek. Poczucie humoru, przezabawne sceny, czy teksty rzucane przez bohaterów powalały mnie na kolana. Bardzo cenię autora za stworzenie całej galerii postaci i ich przeróżnych charakterów, które w połączeniu ze sobą tworzą mega mieszankę wybuchową gwarantującą niemałą rozrywkę.  Na kartach ‘Kto zabił Kopciuszka?’ spotykamy się ze starymi znajomymi z poprzednich części serii o Róży Krull, którzy pomagają głównej bohaterce w rozgryzieniu tej kryminalnej zagwostki, która jakby nie patrzeć stanowi główny temat książki. Każdy z nas czytając pewnie miał swój typ mordercy, jednak Alek tak sprawnie prowadzi nas różnymi krętymi drogami, że koniec był zupełnie inni niż się spodziewaliśmy ;)


‘Kto zabił Kopciuszka?’ to kolejna książka Alka Rogozińskiego, która pozwoliła mi oderwać się od codzienności i sprawiała, że na mojej twarzy co rusz pojawiał się uśmiech. Kto jeszcze nie czytał przygód Róży Krull czym prędzej powinien to naprawić!

Linki do poprzednich części serii o Róży Krull
'Do trzech razy śmierć' >> klik <<
'Lustereczko powiedz przecie' >> klik <<


          Za możliwość przeczytania i zrecenzowania „Kto zabił Kopciuszka?”                   serdecznie dziękuję autorowi , który podarował mi egzemplarz książki.

Komentarze