Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Ślady' - Jakub Małecki

"Życie jest bardziej jak zbiór opowiadań. Poszarpane, nieprzewidywalne... Ono nie układa się w jedną całość."‘Ślady’ Jakuba Małeckiego to zbiór opowiadań. Każde jest opowieścią o ludzkim życiu. Nie zawsze kolorowym.  Autor przedstawia historie różnych ludzi,  zostawiają oni po sobie tytułowe ślady, przeplatają się miedzy sobą. Każdy z opisywanych bohaterów kryje różne historie. Pojawia się śmierć, tęsknota, porażki. Życie doświadcza wszystkich w niesamowity sposób.  Uwagę przykuwa język pisania Małeckiego. Ciekawe wprowadzające zdania do każdej historii. Mimo, że nie są to łatwe opowiastki, autor ma lekkie pióro i bardzo fajnie wszystko współgra ze sobą.
To moje pierwsze spotkanie z Jakubem Małeckim. Książka mimo swojego stylu bardzo przypadła mi do gustu, czytało się ją bardzo szybko, nie zawsze przyjemnie przez wzgląd  na historie opisywane przez autora. Tematyka nie jest lekka, wszystko jest realne, szczere, czasami bardzo dosadne.

Książka zmusza do refleksji. Nad życiem i jego sensem. Każdy z nas zostawia na tym świecie po sobie jakieś ślady. Nie zawsze są to przyjemne rzeczy, czasem takie, o których chciałoby się jak najszybciej zapomnieć.

Warto sięgnąć po ‘Ślady’ Jakuba Małeckiego i poznać te wszelkie historie, które po przeczytaniu książki zostają na jakiś czas w naszej pamięci
Moja ocena: 7/10

Tytuł: ‘Ślady’
Autor: Jakub Małecki
Wydawnictwo: SQN
Komentarze

  1. Małecki to dla mnie absolutne wydarzenie w polskiej literaturze! Myślę, że to liga Myśliwskiego. Zdecydowanie polecam i uwielbiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na razie przeczytałam "Ślady", ale po ich lekturze wiem, że to nie ostatnia przeczytana przeze mnie książka tego autora. Mistrzostwo.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz