Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Gorzej być (nie) może'- Małgorzata Falkowska

„Gorzej być (nie) może” to drugi tom przygód sześciu zwariowanych przyjaciółek. Recenzja pierwszego tomu: >> klik <<W „Gorzej być (nie) może” historia głównie opowiada przygody Zosi Majer, z TYCH Majerów. Bogata, rozpieszczona dziewczyna nagle dowiaduje się o tym, że ma macochę oraz… trzyletnią siostrę. Jak sobie poradzi z tym, że nie będzie już tak rozpieszczana i uwaga nie będzie skupiana tylko na niej? Czy gorzej być nie może?

Debiut autorki był zdecydowanie ładunkiem wybuchowym śmiechu. Nie inaczej jest w przypadku drugiej części. Mimo, że powieść głównie skupia się na Zosi, pozostała piątka przyjaciółek również przewija się przez książkę. Walczą ze sobą, nie szczędzą sobie uszczypliwości, ale jak to w prawdziwej przyjaźni- wszystkie stają za sobą murem w sytuacji zagrożenia.  Kto czytał „Męża potrzebnego na już” zna już trochę Zosię, jej „złote myśli”. Gdyby głupota mogła latać, z całą pewnością Zośka latałaby tysiąc metrów nad ziemią.

W drugiej części poznajemy małą ropuchę, czyli Zuzię- siostrę Zosi, Marcela- wychowanka domu dziecka z niesamowitymi pomysłami. Ta dwójka również potrafi dać do wiwatu innym. Zosia wie o tym najlepiej. Podczas opieki nad młodszą siostrą nagle okazuje się, że Zuzia zaginęła. Kto za tym stoi? Dla kogo to będzie nauczka i jak to wszystko się skończy?

W książce  pojawia się także nieznajomy Sebastian. Nie mogłem powstrzymać napadów śmiechu czytając o tym, jak razem z Zosią próbowali skonsumować swój związek i za każdym razem coś stawało im na drodze. Małgorzata Falkowska znakomicie sprawdza się w takich komediowych powieściach, co zresztą mnie nie dziwi. Znam Ją osobiście i wiem, że ma nieskończone poczucie humoru.

Podobnie jak w „Mężu potrzebnym na już” między setkami komicznych sytuacji, autorka przedstawia wartości warte zauważenia. W tym wypadku zachęca do pomagania innym i pokazuje jak jest to ważne. W pędzie życia zapominamy o potrzebujących. A wystarczy zostać wolontariuszem i odwiedzić raz na jakiś czas  dom dziecka, czy inną placówkę i pomóc osobom  tam przebywającym. Chociażby samą obecnością- dla nich to może wiele znaczyć.  Dla nas to tak niewiele, a dla tych osób aż tak wiele. Sam jako były wolontariusz mogę śmiało stwierdzić, że takie działanie daje bardzo wiele przyjemności i radości obu stronom. Sama autorka pracuje z osobami niepełnosprawnymi i doskonale wie jak to jest

„Gorzej być (nie) może” podobało mi się odrobinę mniej od debiutu i „Męża potrzebnego na już” ale z niecierpliwością czekam, co będzie działo się w trzecim tomie, który już się pisze ;)


Moja ocena: 7/10
Tytuł: ‘Gorzej być(nie) może’
Autor: Małgorzata Falkowska
Wydawnictwo: Videograf


Komentarze

  1. Zdecydowanie czuję się zachęcona do przeczytania "Gorzej być nie może". Już wiem co będę chciała od zajączka 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Serdecznie polecam! I pierwszą część również! Wiem, że teraz są w Empiku w mega atrakcyjnej cenie. Dwie książki za cenę jednej wychodzą

      Usuń

Prześlij komentarz