Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Mąż potrzebny na już'- Małgorzata Falkowska

Po ‘Męża potrzebnego na już’ sięgnąłem, ponieważ autorkę znam osobiście i byłem bardzo ciekawy Jej książkowego debiutu.

Sama autorka jest bardzo pozytywną osobą, z wiecznym uśmiechem na twarzy, dlatego wiedziałem, że czytając tę pozycję nie będę się nudził.Opowieść o sześciu przyjaciółkach znających się jak przysłowiowe łyse konie. Sześć indywidualistek, każda wykonująca inny zawód i interesująca się czymś inny. Jedno jednak je łączy- miłość do wina.

Nowy rok, nowa ja! Chyba każdy z nas wraz z rozpoczęciem Nowego Roku snuje jakieś plany, postanowienia, myśli co w tym danym roku chce dokonać. Główne bohaterki jak co roku spotykają się w swoim gronie świętując  Sylwestra i tradycyjnie prezentują swoje postanowienia. Ta, która będzie miała najlepszy pomysł i zrealizuje swoje postanowienie dostanie od pozostałej piątki przyjaciółek po 1 tys.  Jedna z dziewczyn gwarantuje, że w Nowym Roku zostanie trenerem personalnym, inna wyprowadzi się od rodziców, jeszcze inna obroni pracę magisterską, a Byrka postanowiła, że wyjdzie za mąż. I to właśnie szukanie tego jedynego jest głównym tematem książki.

Od pierwszych stron uśmiech nie schodził mi z twarzy. Błyskotliwe dialogi przyjaciółek, ich złote myśli powalały mnie na kolana. Byrka z bardzo dużym optymizmem podchodzi do swojego zadania i szuka kandydata na męża w najróżniejszych miejscach. Razem z nią uczestniczymy w lekcjach tańca, chodzimy na mecze piłki nożnej, czy odwiedzamy sklep RTV. Każdy napotkany przez nią facet, według niej może być właśnie tym jedynym.

Małgorzata Falkowska w swojej książce ‘przemyca’ między różnymi komicznymi sytuacjami ważne sprawy.  Każda sytuacja bohaterek nakazuje nam wyciągać z tego jakieś wnioski, pokazuje, że wszystko jest ‘po coś’. Dlatego nie jest to zwykła powieść obyczajowa, a lektura z głębszym sensem.

Jeśli chcecie się pośmiać czytając i wciągnąć w świat tych szalonych dziewczyn to polecam lekturę ‘Męża potrzebnego na już’. Nie tylko kobietom ;)


A o dalszych losach przyjaciółek możemy dowiedzieć się czytając drugi tom serii ‘ Gorzej być (nie) może’

Moja ocena: 9/10
Tytuł: ‘Mąż potrzebny na już’
Autor: Małgorzata Falkowska
Wydawnictwo: Videograf
Komentarze

Prześlij komentarz