Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'To nie przypadek' Przemysław Semczuk


Po znakomitym  ‘Tak będzie prościej’ >> recenzja << Przemysław Semczuk powraca do swoich czytelników z kolejną częścią ze znanym nam komisarzem Ciszewskim – ‘To nie przypadek’Po historii śmierci przewodnika sudeckiego Semczuk tym razem zaprasza czytelników  na polsko- niemieckie pogranicze.

Karkonosze-spokojne,  idealne miejsce do odpoczynku. Nie w tym przypadku. Straż Graniczna trafia w górach na zwłoki zamarzniętego młodego mężczyzny, którego mają za turystę. Po sprawdzeniu zawartości plecaka, który  miał przy sobie okazuje się, że mężczyzna ten był przemytnikiem. W tym samym momencie Zgorzelec obiega informacja o zaginięciu córki znanego przedsiębiorcy.  Czy obie sprawy są ze sobą powiązane? Na to pytanie odpowiedź starają się znaleźć znani nam komisarze:   Ciszewski oraz Plesiński.

Przemysław Semczuk po raz kolejny zabiera swoich czytelników  w podróż  w czasie, do połowy lat 90. Mija kilka lat od historii opisanej w ‘Tak będzie prościej’ , Polska nadal znajduje się na etapie zmian ekonomicznych, ustrojowych. Obserwujemy działania mafii  zgorzelskiej, poznajemy codzienność przemytników.  Śledztwo raz za razem odkrywa kolejne tajemnice, wszystko coraz bardziej się komplikuje. Nie tylko w sferze pracy, ale również życia osobistego bohaterów.

Autor z wielką dbałością o każdy szczegół wprowadza nas w świat minionych lat. W ‘To nie przypadek’ znajdziemy sporo ‘smaczków’ z tamtego okresu. Życzyłbym nam czytelnikom, by każdy autor robił tak solidny i porządny research i zaciekawiał nim czytelników. Pod tym względem Przemysław Semczuk nie ma sobie równych!

Dziękuję Wydawnictwu Dom Wydawniczy Rebis
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji i za możliwość
 objęcia jej patronatem.Komentarze