Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Paleta marzeń' Małgorzata Falkowska'Nikt nie urodził się wielkim zwycięzcą, nawet jeśli miał cholerne szczęście...'Magda- główna bohaterka ‘Palety marzeń’ to młoda, świeżo upieczona rozwódka, która po małżeństwie z mężem tyranem w końcu zaznaje spokoju i całą swoją uwagę może skupić na swojej córce Poli. Chce dać jej wszystko co najlepsze, to czego ona sama nie doświadczyła od rodziców, którzy do dnia dzisiejszego próbują sterować jej  życiem i najchętniej zamknęliby ją w złotej klatce.


Pewnego dnia w lokalnej  gazecie zauważa piękny portret Poli wykonany przez ulicznego malarza Alka. Ich pierwsze spotkanie ma miejsce na sali sądowej, gdzie Magda oskarża malarza o bezprawne wykorzystanie wizerunku córki. Mężczyzna proponuje pewien układ- prosi o spędzenie 7 dni razem, podczas których będzie  mógł pokazać dziewczynie swoje życie, zanim wpakuje go za kratki. Jeśli po tym czasie nadal będzie chciała walczyć, Alek da jej wolną rękę. Oboje nie zdają sobie sprawy, jak ten tydzień namiesza w ich głowach, sercach i czym obdarzy ich los.Małgorzata Falkowska po raz kolejny serwuje swoim czytelnikom lekką i przyjemną lekturę. Razem z bohaterami mamy okazję przechadzać się po toruńskiej starówce, jeść pyszne lody w kawiarni u Lenkiewicza, czy odwiedzić osiedla Wrzosy oraz Mokre, na którym się wychowałem. Tradycyjnie książka zajęła mi jedno popołudnie i sprawiła, że po raz kolejny Falkowska odciągnęła mnie od szarej rzeczywistości. Mimo, że od samego początku podejrzewałem jak historia się potoczy, poznawanie bohaterów i śledzenie ich losów sprawiło mi przyjemność.


Autorka w każdej ze swoich książek ‘przemyca’ jakiś problem społeczny. Nie inaczej stało się w ‘Palecie marzeń’. Przedstawiony w niej mamy problem przemocy domowej, która dotyka wielu osób. Pokazuje również, że nie warto osądzać kogoś z góry totalnie go nie znając.

Jeśli macie ochotę na lekką, ciekawą lekturę to polecam sięgnąć po ‘Paletę marzeń’. Idealna pozycja na trwające wakacje!


Dziękuję Wydawnictwu Lira oraz autorce Małgorzacie Falkowskiej 
za udostępnienie egzemplarza książki do recenzji

Komentarze