Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'W szponach szaleństwa' Agnieszka Lingas-Łoniewska

Jesteście gotowi na emocjonującą, pełną wrażeń historię przedstawioną w "Szponach szaleństwa" przez Agnieszkę Lingas- Łoniewską? Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją! ;)We Wrocławiu zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Na miejsce zostaje wezwana komisarz Ewa Barska- wiele w swoim życiu już widziała, jednak widok, który zastaje na miejscu bardzo ją zaskakuje. Już na pierwszy rzut oka widać, że mordercą jest jakiś psychopata. Ofiara pozbawiona jest bowiem… mózgu. Podczas śledztwa okazuje się, że znaleziona dziewczyna była studentką Uniwersytetu Wrocławskiego i to właśnie tam swoje pierwsze kroki kieruje Barska. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że wizyta tam odmieni jej życie na zawsze...

Podczas przesłuchań  na Uniwersytecie Ewa poznaje doktora Mateusza Herza. Już od pierwszej chwili wywiera na niej niemałe wrażenie. Młody, przystojny, ze swoim elektryzującym spojrzeniem. Kiedy na jaw wychodzą kolejne zbrodnie na kobietach, śledczy wiedzą, że nie będzie to łatwa przeprawa. Wszystkie ofiary to studentki Uniwersytetu Wrocławskiego, wyróżniające się na tle innych studentów. Zdolne, osiągające bardzo dobre wyniki w nauce, angażujące się w życie uczelni. Kto przyczynił się do pozbawienia ich życia i potraktowania zwłok w tak bestialski sposób? Mateusz Herz postanawia pomóc poprowadzić śledztwo Ewie. Między nimi zaczyna kiełkować uczucie. Nie czeka na nich jednak sielskie życie. Duchy przeszłości dają coraz bardziej o sobie znać. Czy prawdziwe uczucie poradzi sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu? Co z całą sprawą będzie miała bieszczadzka wioska i co się w niej wydarzyło?

„W szponach szaleństwa” to moje pierwsze spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską. Muszę przyznać, że swoją książką zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Powieść ta jest thrillerem, z elementami kryminału, jak również powieści obyczajowej. Wątek obyczajowy jednak nie przesłania pozostałych spraw, dzięki czemu czytelnik ma bardzo dobry odbiór historii przedstawionej przez autorkę. Plusem jest również narracja prowadzona dwutorowo. Opowiadane wydarzenia dzieli dwadzieścia lat, możemy dzięki czemu poznać bliżej profil mordercy. Jednak nie bądźcie niczego pewni na 100%, bo autorka zakończeniem zrobi Wam ogromną niespodziankę.

Wciągając się w fabułę totalnie przepadłem na całe popołudnie. Nie odłożyłem książki, dopóki nie poznałem zakończenia, które naprawdę wgniata w fotel. Brawo! Podczas czytania podejrzewałem jak historia może się skończyć, w głowie miałem kilka różnych zakończeń, kilku podejrzanych i zamieszanych w sprawę. Jednak to, jak swoją książkę zakończyła Lingas-Łoniewska nijak miało się do moich podejrzeń. 

                                                     Dziękuję Wydawnictwu Novae Res
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji.              

Tytuł: ‘W szponach szaleństwa’
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawnictwo: Novae Res

Komentarze