Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'W domu Dave'a ' Katarzyna Jakubowska


Dawno nie miałem okazji czytać horroru, dlatego gdy wydawnictwo Novae Res zaproponowało przeczytanie ‘W domu Dave’a ‘ postanowiłem po niego sięgnąć. Dodatkowej ciekawości dodawał opis, który obiecywał dobrą lekturę. Jak spodobał mi się debiut Katarzyny Jakubowskiej?


Tracy Johnson- główna bohaterka książki to młoda podróżniczka bardzo często korzystająca z ciekawego transportu jakim jest autostop. Zawsze zadowolona z tej formy poznawania świata i nawiązywania nowych znajomości. Niestety jej zdanie zmienia się, gdy pewnego dnia wsiada do auta psychopaty Dave’a. Kobietę poznajemy, kiedy przebywa w zakładzie psychiatrycznym. Na początku kontakt z nią jest bardzo utrudniony, Tracy nie odzywa się do personelu. Z czasem zaczyna nabierać zaufania i opowiada historię, która spotkała ją w tytułowym domu Dave’a.  Mężczyzna w starych piwnicach stworzył prywatne więzienie, w którym przetrzymuje bezbronnych ludzi. Poddawani są oni nieprawdopodobnym torturom, są głodzeni, okaleczani. Nie inny  los spotyka Tracy. W  porównaniu do innych ‘mieszkańców’ więzienia dziewczyna wie, że musi poświęcić swój honor i moralność, by przeżyć w tym okropnym miejscu jak najdłużej.

‘W domu Dave’a ‘ to bardzo krótka objętościowo książka. Przeczytanie zajęło mi chwilę popołudnia. Miałem wobec niej dość spore oczekiwania jednak trochę się  zawiodłem. Autorka przeskakuje z wydarzeń teraźniejszości do wspomnień, kiedy Tracy była więziona przez Dave’a. Nie ma w tym żadnej spójności, opisy zmieniają się raz po raz. W książce pojawiają się również inni bohaterowie, jednak wiemy o nich bardzo niewiele, autorka najbardziej skupiła się na historii głównej bohaterki, a inne osoby zostają pominięte.
Debiut Katarzyny Jakubowskiej niestety do mnie nie przemówił. Historia, która zapowiadała się  bardzo dobrze, szybko zmieniła się w nic nieznaczącą opowieść, która nie wywarła na mnie żadnego wrażenia.   


Dziękuję Wydawnictwu Novae Res
za udostępnienie książki do recenzji Komentarze