Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Uniesienie' Stephen King‘ Życie jest tym, co z niego zrobimy, a akceptacja jest kluczem do wszystkich naszych problemów.


Kto z nas nie cieszyłby się z uciekających kilogramów mimo nie trzymania diety i bez zmiany trybu życia? Pewnie większość.

Główny bohater książki ‘Uniesienie’ Scott Carey to mieszkaniec  Castle Rock, który pewnego dnia okrywa u siebie dziwną przypadłość. Każdego dnia wchodząc na wagę zauważa, że waży coraz mniej. Dodatkowym zaskoczeniem jest fakt, że fizycznie jego ciało cały czas wygląda tak samo. Zaniepokojony swoim stanem odwiedza kolegę, emerytowanego lekarza w poszukiwaniu ratunku. Ten jednak stwierdza, że pierwszy raz widzi taki przypadek na oczy i nigdy o czymś takim nie słyszał.

‘Uniesienie’ to na pozór krótka historia opisująca życie mieszkańców Castle Rock. Małżeństwa dwóch kobiet prowadzących restaurację, które ze względu na swoją orientację nie mają klientów i nie są akceptowane przez społeczność miasteczka. Scotta, który również ma z kobietami zatarg, przez ich psy, które załatwiają swoje potrzeby na jego trawniku.

Trudne międzyludzkie relacje zmieni bieg, który jest co roku organizowany w Castle Rock. Jak potoczy się dalej  życie Scotta, jego przyjaciela Boba oraz innych mieszkańców?

Muszę przyznać, że na początku lektury ‘Uniesienia’ myślałem, że będzie to zwykła historia, która totalnie mnie niczym nie zaskoczy, nie zostanie w pamięci. Nic bardziej mylnego! King przekazuje za pomocą tej książki ważne wartości. Pokazuje, że w każdej chwili swojego życia możemy zmienić stosunek do życia, do innych ludzi. Każdy moment jest dobry, by zmienić swoje życie!Komentarze