Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Dom bez klamek' Jędrzej Pasierski


Często sięgam po książki debiutantów. ‘Dom bez klamek’ Jędrzeja Pasierskiego zachwycił i zaciekawił mnie opisem. Czy cała książka była równie dobra?Szpital psychiatryczny. To właśnie tutaj dochodzi do tajemniczego morderstwa mężczyzny. Podejrzenia padają w pierwszej kolejności na pacjentów szpitala oraz jego personel. Te dwie grupy miały bezproblemowy dostęp do innych pacjentów. Sprawa zostanie przydzielona podkomisarz Ninie Warwiłow. Co się stało i czy rzucone podejrzenia okażą się trafne?

Nie ukrywam, że miałem spore oczekiwania, co do tej książki. Niestety trochę się zawiodłem. Sam pomysł był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Polskie realia, szpital psychiatryczny, seria morderstw. Okazało się, że ‘Dom bez klamek’ to w większej części obyczajówka. Dokładnie opisywana historia życia Niny Warwiłow.  Po części rozumiem autora, który w pierwszym tomie serii chciał zaznajomić czytelnika z główną bohaterką. Jednak co za dużo to nie zdrowo.

Myślę, że kontynuacja tej serii może być naprawdę ciekawa. O ile nie będzie w niej po raz kolejny większej ilości obyczajówki niż kryminału.

Komentarze