Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Pudełko z marzeniami' Magdalena Witkiewicz & Alek Rogoziński

Pewnego dnia otrzymałem tajemniczego maila z promocją „Pudełka z marzeniami”. Gdy kilka dni później Filia ogłosiła, kto jest autorem tej książki wiedziałem, że muszę ją przeczytać. Czy książka duetu Witkiewicz & Rogoziński przypadła mi do gustu? Zapraszam na recenzję!


Malwina postanawia porzucić całe swoje dotychczasowe życie i wyjeżdża ze swoim narzeczonym Radkiem do Miasteczka. Stają się tam właścicielami restauracji. Pod pretekstem uzbierania funduszy na rozkręcenie biznesu Radek wyjeżdża za granicę i zostawia Malwinę…

Michał postanawia przyjechać do małego Miasteczka, po tym jak zostawił w Warszawie swoją narzeczoną oraz firmę. Liczy, że w cichej, małej mieścinie odnajdzie spokój i ułoży na nowo swoje życie. Musi odnaleźć skarb, który podczas wojny jego rodzina ukryła w Miasteczku. Problem w tym, że znajduje się on dokładnie pod restauracją Malwiny.

Jak potoczą się dalsze losy tej dwójki? Czy Michałowi uda się odzyskać skarb?


Lektura „Pudełka z marzeniami” przyjemnie i z uśmiechem wprowadziła mnie w zimowy, świąteczny czas. Lekka i zabawna książka- tego zdecydowanie ostatnio potrzebowałem. Magda Witkiewicz i Alek Rogoziński to duet idealny, więc nie mogło być inaczej. Zagłębiając się w lekturę nie sposób było odróżnić, za które z rozdziałów odpowiedzialny jest który autor. Myślę, że jest to ogromny plus, który pokazuje, że wspólne napisanie „Pudełka…” było strzałem w dziesiątkę. Bardzo ciekawi bohaterowie, nie tylko główni, lecz także dwójka sprytnych dzieci, czy staruszki sprawiali, że uśmiech nie znikał mi z twarzy.  Podczas czytania finałowej sceny za oknem obserwowałem padający śnieg, który dodał jeszcze większej magii lekturze.


Jeśli macie ochotę na świąteczną opowieść pełną ciepła, radości i uśmiechu to „Pudełko z marzeniami” jest właśnie dla Was!
Tytuł: ‘Pudełko z marzeniami’
Autor: Magdalena Witkiewicz & Alek Rogoziński
Wydawnictwo: Filia
Komentarze