Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Obsesja' Katarzyna Berenika Miszczuk

Szpitalne zakamarki szpitala psychiatrycznego jeszcze nigdy nie wywoływały takiego strachu, jak teraz… Zapraszam na recenzję „Obsesji” Katarzyny Bereniki Miszczuk.


Joanna Skoczek- młoda doktor odbywająca rezydenturę na oddziale psychiatrii w Szpitalu Wschodnim to główna bohaterka „Obsesji”. Na co dzień przebywająca w towarzystwie swojego kota Kołtuna, nie tak dawno rozwiodła się i zaczęła nowe życie. Nie jest jeszcze gotowa na kolejne związki, co nie bardzo mogą zrozumieć adoratorzy interesujący się atrakcyjną panią doktor. Przypadkowo na szpitalnym korytarzu trafia na Tomka- kolegę ze studiów, który jest chirurgiem i również pracuje w tym samym szpitalu. Jemu także Joanna po latach znajomości wpada w oko. Poza tym dni w szpitalu mijają spokojnie na tonie papierkowej pracy na oddziale, do czasu kiedy personel zgłasza zaginięcie pacjentki, a kilka chwil później jej zwłoki zostają odnalezione w kontenerze z materiałami przeznaczonymi do utylizacji. Wiadomość  ta wstrząsa Joanną jeszcze bardziej, kiedy dowiaduje się, że jako jedna z ostatnich widziała zamordowaną kobietę żywą. Podczas śledztwa wychodzi na jaw, że już jakiś czas temu dochodziło do tajemniczych zabójstw, podczas których sprawca okaleczał swoje ofiary, wydłubywał im oko, a na policzkach wykrawał jedną z cyfr. Czy pacjentka jest jego kolejną ofiarą? Wszystkie kobiety łączył jeden szczegół- czarne, kręcone włosy. Joanna w swojej szafce odnajduje list od tajemniczego wielbiciela.  Później kolejny i kolejny, aż pewnego dnia w jej szafce zostaje okryta o wiele gorsza rzecz niż wszystkie te listy razem wzięte. Czy kobieta może czuć się zagrożona? Czy w Szpitalu Wschodnim szaleje seryjny morderca?


„Obsesja” wciąga już od pierwszych stron. Szpitalne ciemne korytarze, w kim z nas nie wywołują lęku? Sam mam wykształcenie medyczne i pamiętam te szpitalne piwnice ze swoich praktyk. To uczucie niepewności i gęsią skórkę na ciele za każdym razem kiedy się nimi przechadzałem. Takie same odczucia towarzyszyły mi, gdy Joanna pokonywała te trasy w swoim miejscu pracy.  To moje pierwsze spotkanie z literaturą Miszczuk, jednak jestem pewien, że na pewno nie ostatnie. Autorka w znakomity sposób stworzyła fabułę swojej powieści. Ciekawa historia morderstw, interesujące postacie bohaterów i jedna zagadka: kto dopuścił się tych wszystkich zbrodni? Podczas czytania miałem swój typ, zmieniałem go kilka razy i gdy pod koniec powieści osoba ta stała się głównym podejrzanym wiedziałem już, że Miszczuk doskonale manipuluje czytelnikiem i sprawcą okaże się ktoś zupełnie inny. Była nim osoba, której w ogóle nie brałem pod uwagę poznając kolejne puzzle tej kryminalnej zagadki. Za to wielkie brawa dla autorki! Tymczasem nie pozostaje nic innego jak oczekiwać dalszych losów bohaterów „Obsesji”, ponieważ jest to pierwszy tom nowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk.

                                                      Dziękuję Wydawnictwu W.A.B.
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji.Tytuł: ‘Obsesja’
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Wydawnictwo: W.A.B.Komentarze