Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Spisek scenarzystów' Wojciech Nerkowski

Sylwia i Kuba to rodzeństwo, oboje są autorami scenariusza do bardzo popularnego serialu „Spisek scenarzystów”. Życie na planie toczy się spokojnie do czasu, gdy ekipa dostaje wstrząsającą wiadomość- producentka Paulina, zwana przez wszystkich Palomą popełniła samobójstwo. Jakie będą skutki całej tej sytuacji? Co dalej z serialem i co skłoniło producentkę do tak poważnego kroku?
Rodzeństwo nie za bardzo daje wiarę temu, że Paloma sama postanowiła odebrać sobie życie i zaczynają swoje prywatne śledztwo. Nie spodziewają się tylko tego w jakim są niebezpieczeństwie- wszystko wskazuje na to, że do śmierci producentki przyczynił się ktoś z ekipy serialu. Czy Paloma znana ze swojego ciężkiego charakteru aż tak zaszła komuś za skórę, że postanowił się jej pozbyć z tego świata? Razem z detektywami amatorami jesteśmy świadkami wielu śmiesznych sytuacji. Przez swoją pierwszą część książka nie zaskoczyła mnie niczym, przez chwilę nawet mnie zanudzała. Na szczęście w drugiej połowie, gdy do dwójki wspaniałych dołączył czołowy aktor „Spisku scenarzystów” akcja stała się żywsza, ciekawsza i jeszcze bardziej zabawna. Totalnym zaskoczeniem było dla mnie zakończenie książki. Nie tego się spodziewałem ;)


Wojciech Nerkowski w swoim „Spisku scenarzystów” pokazuje nam blaski i cienie pracy na planie popularnego serialu kryminalnego.  Sam jest scenarzystą, więc doskonale wie, jak to wygląda i raczy nas różnymi smaczkami.  Dzięki temu lektura jest bardziej ciekawsza i przyjemniejsza w odbiorze.  

Trafiłem na opinię, że autor depcze po piętach królowi komedii kryminalnej- Alkowi Rogozińskiemu. Dla mnie jednak Alek jest bezkonkurencyjny! ;)
                                          Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji. Tytuł: ‘Spisek scenarzystów’
Autor: Wojciech Nerkowski
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Komentarze