Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Oskarżenie' Remigiusz Mróz

Po znakomitej „Inwigilacji” Remigiusza Mroza przyszedł czas na kolejną część historii znanego wszystkim duetu, czyli Zordona i Chyłki. Zapraszam na „Oskarżenie”Niezniszczalna Chyłka dochodzi do siebie po ostatniej sprawie, która zostawiła po sobie liczne ślady zarówno psychiczne, jak i fizyczne. W myśl zasady ‘co nas nie zabije to nas wzmocni’ Joanna podnosi się i wstaje dwa razy silniejsza, w pełni gotowa do przyjęcia kolejnego zlecenia.


Do  Chyłki zgłasza się żona Tadeusza Tesarewicza- byłego związkowca „Solidarności”, który cztery lata wcześniej został skazany za gwałt i zabójstwo czterech młodych chłopców. Pojawiające się nowe dowody mają wskazywać na to, iż Tesarewicz jest niewinny i powinien opuścić więzienie. Chyłka sceptycznie podchodzi do propozycji podjęcia współpracy i nie jest z nią zbyt zainteresowana. Zmienia jednak swoje zdanie, gdy dowiaduje się, że żona oskarżonego nagle zmarła. Czy ma to jakiś związek ze sprawą  Tesarewicza? I co może mieć wspólnego z całą sprawą Zordon?Remigiusz Mróz po raz kolejny wraca do nas z nową historią Chyłki i Zordona. Ona- wciąż tak samo zadziorna, z ostrym językiem i nie bojąca się nikogo ani niczego. On- po oblanym egzaminie adwokackim, załamany, ale nie poddający się. Podobnie jak w poprzednich częściach tej serii autor funduje nam całkiem sporą dawkę dowcipnych i ostrych dialogów między bohaterami.  W „Oskarżeniu” Mróz postanowił trochę odwrócić role, które zostały przypisane temu duetowi we wcześniejszych częściach. Chyłka z osoby nie stroniącej od alkoholu stała się przykładną kobietą ciężarną i postanawia rzucić swój nałóg razem w parze z papierosami, natomiast opanowany dotąd pod względem nałogów Zordon wpada w sidła alkoholu i narkotyków. W „Oskarżeniu” pojawia się także sporo faktów z życia prywatnego bohaterów, nie wszystko kręci się wokół śledztwa, jak to było dotychczas.  Zasmuciło mnie to, że autor postanowił zakończyć w tak drastyczny sposób pewien wątek z życia Joanny. Liczyłem na dalszy rozwój sytuacji i wiele nowych akcji z tym związanych… W „Oskarżeniu” spotykamy także starych znajomych, znanych z poprzednich tomów m.in. Kormaka, a nawet Gorzyma. To gwarantuje nam brak nudy, podczas odkrywania kolejnych kart książki.  

Nie  muszę chyba wspominać o tym, że tradycyjnie zakończenie rozwala system i zostawia nas po raz kolejny z jednym wielkim zniecierpliwieniem i zaciekawieniem co czeka dalej na bohaterów. 
    

                                           Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji. Tytuł: ‘Oskarżenie’
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Komentarze

  1. Zordon i narkotyki? :O Kurde, nie mogę się doczekać już tej książki. Słyszałam opinie, że zakończenie bije na głowę Inwigilację. Boje się, oj boję się ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Strasznie zła jestem na autora książki za to jak została potraktowana Chyłka �� Oczywiście oczekuję z niecierpliwością następnej części, lecz doprowadzanie do łez czytelnika powoduje u niego lekką traume ��

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz