Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Lęk"- Hubert Hender

„Jeśli myślisz, że Twoje dzieci są w pełni bezpieczne, to niezawodny znak, że straciłeś czujność”     
                                                                                              P. Garczyński (3telnik.pl)
  

Koniec sierpnia, coraz mniej czasu dzieli dzieci od rozpoczęcia roku szkolnego. To ostatnie chwile na wakacyjne szaleństwa. Jednak, czy wszyscy dobrze się bawią?? 

Na Jeleniogórską policję przychodzą wystraszeni rodzice nastoletniej Patrycji. Dziewczyna rano wyszła z domu wyrzucić śmieci i ślad po niej zaginął. Komisarz Iwanowicz i podkomisarz Gawłowski na początku nie podchodzą do sprawy zbyt poważnie. Przecież dziewczyna mogła pójść do koleżanki i zapomnieć powiadomić o tym rodziców, czy najzwyczajniej w świecie pójść się przejść. Kiedy mija kolejna doba, policjanci zaczynają przesłuchiwać bliskich i znajomych Patrycji. Mają wrażenie, że dziewczyna rozpłynęła się w powietrzu. Nikt nic nie wie, nikt jej nie widział…

Wszystko zmienia się w momencie zauważenia dziewczyny na taśmach z monitoringu. Sprawa zaczyna być coraz bardziej podejrzana. Patrycja na taśmach jest ubrana inaczej, niż podają jej rodzice. Załamana matka i podejrzanie spokojny ojciec. Jaki będzie finał tej sprawy? 

Wkrótce zaczynają ginąć kolejne dzieci. Ślady zaczynają prowadzić nad rzekę, gdzie wędkarz przypadkowo trafia na ciało nastoletniej dziewczynki.Komisarz Iwanowicz z racji swoich prywatnych przeżyć z przeszłości bardzo osobiście odbiera te sprawy i daje z siebie 100%, by dowiedzieć się co się stało z dziećmi.  
Kim są dla siebie Patrycja, Dominika i Karol? Czy ich zaginięcia to tylko przypadek? 


To moje pierwsze spotkanie z twórczością Huberta Hendera. Muszę przyznać, że już sam opis książki bardzo mnie zaciekawił i z wielką chęcią po nią sięgnąłem. Nie jest to lekka, sielankowa powieść, a kawał dobrze napisanego i przemyślanego kryminału. Bardzo dobrze rozwinięta fabuła, postacie o mocnych charakterach i akcja dodająca wielu emocji. Przez zniecierpliwienie co będzie dalej, do mega szybkiego bicia serca, gdy docieramy do finału sprawy. „Lęk” bardzo przypadł mi do gustu i z wielką przyjemnością w wolnej chwili zapoznam się z innymi książkami autora.


Dziękuję Wydawnictwu Filia Mroczna Strona

za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji.
Moja ocena: 9/10

Tytuł: ‘Lęk’
Autor: Hubert Hender
Wydawnictwo: Filia Mroczna Strona


Komentarze