Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Gniazdo' Terry Goodkind


Znane powiedzenie mówi, że oczy są zwierciadłem duszy. A co jeśli w tych oczach widzisz olbrzymie zło, którego dokonał ich właściciel?Kate Bishop po powrocie z delegacji dowiaduje się, że jej brat został zamordowany przez nieznanego sprawcę. Jedno jest pewne- była to bardzo bezwzględna i brutalna śmierć. Na miejscu Kate poznaje śledczą Janek, która wyjawia kobiecie tajemnicę, którą skrywał jej brat. Potrafił on rozpoznać morderców i zbrodniarzy po samym spojrzeniu w ich oczy. Po pewnym czasie i kolejnych spotkaniach z Janek, Bishop odkrywa, że ona również posiada ten sam dar. Bez problemu ze stosu zdjęć przedstawionych przez śledczą potrafiła wyłapać fotografie zabójców patrząc w ich oczy. Na początku sama wątpi w swoje zdolności i nie do końca potrafi sobie poradzić z tą sytuacją. Od tamtej pory przestaje być bezpieczna…


Niespodziewanie Kate nawiązuje znajomość z Jackiem Rainesem- autorem książki ‘Krótka historia zła’. Mężczyzna twierdzi, że już wcześniej poznawał osoby mające taki dar jak Kate i oferuje jej swoją pomoc. Jednocześnie informuje ją o wielkim niebezpieczeństwie, które nad nią wisi. Kobieta nie do końca wierzy w dobre intencje pisarza i nie wie, jak powinna postąpić.
Czy Kate poradzi sobie ze swoimi prześladowcami i jaką rolę w tym wszystkim odegra Jack?  By się tego dowiedzieć musisz koniecznie sięgnąć po ‘Gniazdo’ Goodkinda.

 Terry Goodkind i jego ‘Gniazdo’ to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora. Z całą pewnością czytelnicy kojarzą go z zupełnie innym gatunkiem niż kryminał. Goodkind głównie pisze powieści fantasy, co nie oznacza, że jego kryminalny debiut jest gorszy niż poprzednie książki.  Autor stworzył ciekawą, wciągającą historię, która porywa czytelnika już od pierwszych stron. Bardzo zaciekawiła mnie historia Kate i towarzyszącego jej Jacka. Z wielką ciekawością brnąłem przez kolejne strony powieści, by dotrzeć w końcu do zakończenia całej historii. Do tego okładka, która niesamowicie przyciąga wzrok czytelnika i dzięki której już na samym początku, jeszcze przed otwarciem książki pojawia się dreszcz emocji.

Dziękuję Wydawnictwu Dom Wydawniczy Rebis 
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji i za możliwość objęcia jej patronatem.
Komentarze