Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Biegacz'- Piotr Bojarski

Czy bieganie po lesie działa na człowieka tylko odprężająco? Czy na pewno jest bezpieczne? Zapraszam na recenzję „Biegacza” Piotra BojarskiegoGłównym bohaterem powieści jest Bogdan Popiołek- nauczyciel historii w gimnazjum, mieszkający i pracujący w Poznaniu.  Postanawia, że zacznie biegać- poprawi to jego kondycję, a i kilogramy ubędą- same plusy. Podczas jednego z takich biegów w lesie napotyka samochód służbowy jednej z lokalnych firm. Okazuje się, że dzieją się tam sceny, których Popiołek wolałby nie widzieć. W późniejszym czasie widzi również innego biegacza oraz dwóch mężczyzn biegnących w tym samym kierunku. Ot uroki lasu- dla każdego coś dobrego. Wszystko wydaje się naturalne i normalne, do czasu…Następnego dnia Bogdan Popiołek dowiaduje się o morderstwie dokonanym w lesie. Jest zszokowany. Zabity zostaje biegacz, z który mijał się dzień wcześniej. Możliwe, że to właśnie on widział go żywego po raz ostatni… Bohater postanawia rozwikłać zagadkę morderstwa. Do czego doprowadzi jego dociekliwość i jaki będzie finał?Choć akcja „Biegacza” dzieje się w czasach współczesnych, Piotr Bojarski przedstawia nam także sceny i wydarzenia z przeszłości. Z jednej strony w książce przewija się temat likwidacji gimnazjów, czarnych protestów kobiet, a z drugiej autor serwuje nam niezłą lekcję historii przedstawiając wydarzenia z PRL, pokazuje działania dawnych służb. Muszę przyznać, że nawiązania do wcześniejszych wydarzeń nie do końca przypadły mi do gustu. Pewnie dlatego, że nigdy nie lubiłem i nie interesowałem się historią. Mimo to, powieść Bojarskiego jest dobrym kryminałem z bardzo dobrze prowadzoną akcją. Z  uśmiechem na twarzy czytałem o tym, jak Popiołek przyjechał do mojego miasta Torunia, jak przemierzał trasę, którą ja poruszam się na co dzień. Z drugiej strony z przerażeniem czytałem sceny finałowe powieści. Autor sprytnie  obdarza nas różnymi skrajnymi emocjami. Dodaje to tylko jeszcze większej frajdy i zaciekawienia co będzie dalej.

Podsumowując: „Biegacz” Piotra Bojarskiego to niezły kryminał, z nawiązaniami do historii, lat PRL-u. Myślę, że każdy znajdzie w tej książce coś, co go szczególnie zainteresuje.


Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji.


Tytuł: ‘Biegacz’
Autor: Piotr Bojarski
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Komentarze

  1. Ostatnio przeczytałam kilka naprawdę kiepskich i nudnych kryminałów i thrillerów. Ten może nie ma dużo akcji, ale czytało się naprawdę dobrze.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz