Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Lekarstwo dla duszy' Justyna Kopińska


Czytałem poprzednie reportaże Justyny Kopińskiej, dlatego z wielkim zaciekawieniem sięgnąłem po ‘Lekarstwo dla duszy’.Dziennikarka w swoim zbiorze felietonów porusza problemy społeczne, pokazuje zło, którego nikt inny nie nagłaśnia. Wszystkie reportaże zawierają również komentarz Kopińskiej , Jej przemyślenia i analizy. Autorka wielokrotnie odnosi się do swoich wcześniejszych książek i przypomina historie w nich opisane.Jak to bywa z takimi zbiorami, napotkamy w nich reportaże, które nas wciągają, poruszają i wywołują różne emocje i refleksje. Trafiają się też takie, które są totalnie neutralne i nie wnoszą nic do całości książki.


Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego. Mimo, że zdecydowana większość historii była mi już znana, komentarze dziennikarki nie sprawiły, że ich odbiór stał się ciekawszy i bardziej interesujący. Odgrzewanie starych tematów opisywanych wcześniej, wyrażanie swojego zdania, żeby kilka stron później napisać coś, co zupełnie temu przeczy, ciągnące się opowieści nie wnoszące zupełnie nic do historii bohaterów.


 ‘Polska odwraca oczy’, czy ‘Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie’ były moim zdaniem genialnie napisanymi reportażami. ‘Lekarstwo dla duszy’ niestety okazało się przeciwieństwem poprzedników i totalnie do mnie nie trafiło.

Komentarze