Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Córeczki' Adrian Bednarek


Z  twórczością Adriana Bednarka mogliście już wcześniej spotkać się na moim blogu Recenzja 'Pasażera na gapę'
Tym razem autor zafundował nam sporo emocji w swojej najnowszej książce ‘Córeczki’Szukałem książki, która mnie zaskoczy, zaciekawi i od której nie będę mógł się oderwać. Takiej, która zapewni mi pełen relaks w moich ulubionych kryminalnych klimatach. Traf padł właśnie na ‘Córeczki’, które otrzymałem jeszcze przed premierą, ale dopiero teraz postanowiłem je przeczytać. No i żałuję… żałuję, że tak długo pozwoliłem stać tej książce nieprzeczytanej na moim regale.
Głównymi bohaterkami ‘Córeczek’ są Ewa i Pola. Pierwsza z nich to niedoszła policjanta, mająca ułożone życie, kochającego mężczyznę, prowadząca swój sklep. Druga z kobiet jest instruktorką pole dance. Kobiety łączy jedno- obie wplątane zostały w tragiczną grę ‘Stracha na wróble’ , który pozbawił życia ich siostry. Cały czas żyją nadzieją, że nadejdzie dzień, kiedy trafią na jego trop i poniesie konsekwencje swoich czynów.

Pewnego dnia Ewa odwiedza swojego chłopaka w salonie fryzjerskim, w którym pracuje. Mija się z klientem salonu i słysząc jego głos ogarnia ją przerażenie.  To głos, którego nigdy nie zapomni, który pojawia się w każdym wspomnienie horroru rodzinnego z przeszłości. To głos należący do ‘Stracha na wróble’

Kobieta próbuje w dyskretny sposób wyciągnąć od Iwa jakieś informacje na temat jego klienta. Ten jednak nic o nim nie wie, bo pojawił się w salonie po raz pierwszy. Wspomniał tylko, że jego życie zawodowe związane jest z częstochowskim szpitalem.

Ewa razem z Polą robią rozeznanie wśród lekarzy szpitala, którzy noszą takie samo nazwisko jak ten zwyrodnialec i odwiedzają ich jako pacjentki sprawdzając, czy to właśnie ten głos. Ten kierunek okazuje się błędny. Jedna wizyta w szpitalnym bufecie okazuje się strzałem w dziesiątkę. Kobiety po czasie trafiają do dziupli Nowaka, w której znajdują pamiętnik dający odpowiedź na pytania związane z jego czynami i z przerażającą grą, w której brały udział.

Czy kobietom uda się wymierzyć sprawiedliwość temu, który wywrócił życie ich rodzin do góry nogami? Jakie konsekwencje swoich czynów będą musiały ponieść?

Pierwsze strony tej książki nie zapowiadały aż takich emocji, które na późniejszych stronach robiły w głowie niemałe zamieszanie, a sceny finałowe powodowały niezły ścisk w brzuchu. Adrian Bednarek stworzył znakomitą historię. Samo poznawanie wszystkiego krok po kroku było niesamowicie ekscytujące. Wkroczenie w świat Nowaka i odkrywanie jego przeszłości dostarczało wiele momentów zaskoczenia, przerażenia i strachu. Nie sposób było jednak oderwać się od lektury.
Jeśli macie ochotę rozpocząć ten rok czytelniczy na wysokim poziomie to koniecznie sięgnijcie po ‘Córeczki’

 Dziękuję Wydawnictwu Novae Res 
za udostępnienie książki do recenzji 
Komentarze