Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Horyzont' Jakub Małecki

'Kiedyś, jak każdy, marzyłem, żeby nie musieć nic robić. Gdybym spotkał tamtego dawnego siebie, poprosiłbym go, żeby marzył o czymś innym. Codziennie rano wstaje u brzegu olbrzymiego wolnego dnia z którym nie wiem, co zrobić'


Główni bohaterowie ‘Horyzontu’ Jakuba Małeckiego to Maniek- weteran wojenny, który kilka lat temu wrócił z misji, kilka razy otarł się o śmierć i cierpi na zespół stresu pourazowego oraz Zuza- młoda kobieta mieszkająca oboki ‘stawiająca swoje pierwsze kroki w życiu na własny rachunek. Trafiają na siebie przypadkowo podczas robienia prania. On- cały czas siedzący w przeszłości i nie radzący sobie z codziennością, ona- odkrywająca tajemnice sprzed lat dotyczące jej rodziców. Od tamtej chwili nic nie będzie już takie samo jak wcześniej. Oboje samotni, wspierający się wzajemnie i oczekujący lepszego czasu w przyszłości.
'Może najciekawsze w nim jest właśnie to, ze nie mogę go wyczuć. Czasami mam wrażenie, jakby nieszczególnie mnie lubił. Innym razem wygląda…

'Daleko-blisko' Barbara Garczyńska


Już niebawem na sklepowe półki trafi książka ‘Daleko- blisko’ debiutantki Barbary Garczyńskiej. Mój blog patronuje tej właśnie pozycji.Bożena- matka, żona, księgowa na macierzyńskim. Maja- studentka pedagogiki mieszkająca z rodzicami, ale marząca o wyprowadzce, właścicielka labradora. Honorata- zrzędliwa wdowa spędzająca czas na spacerach z kijkami, tęskniąca za mężem i przelewająca swoją całą miłość na wnuczkę. Iwona- kasjerka, słomiana wdowa wychowująca córkę. Janusz – brat Bożeny, uwielbia pichcić w kuchni.

Pięciu bohaterów, każdy z nich na pozór różny, z innymi priorytetami i systemem wartości, z różnym doświadczeniem życiowym. Łączy ich jedno: wszyscy znajdują się na tzw. życiowym zakręcie. Czy uda im wrócić na właściwe tory? Co czeka na nich za rogiem?

Barbara Garczyńska to żona Przemka Garczyńskiego, znanego z blogosfery jako 3telnik. Byłem zaskoczony, ale również bardzo zaciekawiony, kiedy otrzymałem informację, że Basia poszła w ślady męża i postanowiła wydać swoją powieść.(Przemek jest autorem ‘Kelnera’ )
>> moja recenzja<<

‘Daleko- blisko’ to ciepła, nie zawsze łatwa powieść obyczajowa. Pokazuje prawdziwe życie, wzloty ale i także upadki. Nie znajdziemy w niej przekolorowanego, idealnego życia bohaterów. Tak naprawdę każdy z nas zna taką Bożenę, czy Janusza, a może ktoś nawet ma podobne problemy do nich.  Dzięki temu, że książka porusza nasze ‘ludzkie’ problemy nie ma problemu z jej odbiorem.

Jeżeli jesteście ciekawi jak bohaterowie odnajdą się w nowych dla nich sytuacjach oraz czy osiągną prawdziwe szczęście w wielu płaszczyznach musicie koniecznie sięgnąć po debiut Basi. Niech dodatkową zachętą będą przepiękne słowa umieszczone na okładce tej powieści 

‘Gdy jedne drzwi do szczęścia się zamykają, otwierają się drugie’

Dziękuję Wydawnictwu Novae Res
za udostępnienie ebooka do recenzji oraz autorce 
za możliwość objęcia książki patronatemKomentarze

Prześlij komentarz