Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'W ciszy i w ciemności ' Michał Majchrzak

‘Najwyższa pora przestać się nad sobą użalać, a zamiast tego wziąć każdy nowy dzień w swoje ręce. Obudzić się i zabrać do roboty, nie odkładać czegoś do jutra, bo można nie zdążyć nawet zacząć’


Autorem, a zarazem głównym bohaterem książki ‘W ciszy i w ciemności’ jest Michał Majchrzak. Pokazuje on nam swoją codzienność, jak i przeszłość, która nie należała do najłatwiejszych, przez chorobę, z którą przyszło żyć oraz nieświadomość społeczną.
Michał od najmłodszych lat cierpiał na niedosłuch, w późniejszym czasie pojawiły się również problemy ze wzrokiem. Wtedy razem z rodzicami usłyszeli wyrok- zespół Ushera ( bardzo rzadka choroba genetyczna, która powstaje w wyniku mutacji jednego z 10 genów typowych dla tej choroby. Zespół cechuje głuchota i stopniowa utrata wzroku; jest najczęstszą przyczyną całkowitej głuchoślepoty u ludzi). Wiele osób w takiej sytuacji załamałoby ręce i poddało się całkowicie. Na szczęście Michał miał przy swoim boku bardzo oddanych i zatroskanych rodziców, którzy …

'Daleko-blisko' Barbara Garczyńska


Już niebawem na sklepowe półki trafi książka ‘Daleko- blisko’ debiutantki Barbary Garczyńskiej. Mój blog patronuje tej właśnie pozycji.Bożena- matka, żona, księgowa na macierzyńskim. Maja- studentka pedagogiki mieszkająca z rodzicami, ale marząca o wyprowadzce, właścicielka labradora. Honorata- zrzędliwa wdowa spędzająca czas na spacerach z kijkami, tęskniąca za mężem i przelewająca swoją całą miłość na wnuczkę. Iwona- kasjerka, słomiana wdowa wychowująca córkę. Janusz – brat Bożeny, uwielbia pichcić w kuchni.

Pięciu bohaterów, każdy z nich na pozór różny, z innymi priorytetami i systemem wartości, z różnym doświadczeniem życiowym. Łączy ich jedno: wszyscy znajdują się na tzw. życiowym zakręcie. Czy uda im wrócić na właściwe tory? Co czeka na nich za rogiem?

Barbara Garczyńska to żona Przemka Garczyńskiego, znanego z blogosfery jako 3telnik. Byłem zaskoczony, ale również bardzo zaciekawiony, kiedy otrzymałem informację, że Basia poszła w ślady męża i postanowiła wydać swoją powieść.(Przemek jest autorem ‘Kelnera’ )
>> moja recenzja<<

‘Daleko- blisko’ to ciepła, nie zawsze łatwa powieść obyczajowa. Pokazuje prawdziwe życie, wzloty ale i także upadki. Nie znajdziemy w niej przekolorowanego, idealnego życia bohaterów. Tak naprawdę każdy z nas zna taką Bożenę, czy Janusza, a może ktoś nawet ma podobne problemy do nich.  Dzięki temu, że książka porusza nasze ‘ludzkie’ problemy nie ma problemu z jej odbiorem.

Jeżeli jesteście ciekawi jak bohaterowie odnajdą się w nowych dla nich sytuacjach oraz czy osiągną prawdziwe szczęście w wielu płaszczyznach musicie koniecznie sięgnąć po debiut Basi. Niech dodatkową zachętą będą przepiękne słowa umieszczone na okładce tej powieści 

‘Gdy jedne drzwi do szczęścia się zamykają, otwierają się drugie’

Dziękuję Wydawnictwu Novae Res
za udostępnienie ebooka do recenzji oraz autorce 
za możliwość objęcia książki patronatemKomentarze

Prześlij komentarz