Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Psychopata' Klaudia Muniak

Maja Lipska jest naukowcem i pracuje w ośrodku, który zajmuje się pracą nad nowatorskim leczeniemnowotworów mózgu. Jest bardzo doceniana przez pracodawcę i zostaje poproszona o wygłoszenie prelekcji na ważnej konferencji branżowej. Wystąpienie Lipskiej zostaje bardzo dobrze odebrane przez gości, otrzymuje liczne pochwały. Później kobieta udaje się na bankiet, rozmawia ze znajomymi… Budzi się na ławce w parku nieopodal swojego mieszkania…36h później nie pamiętając zupełnie nic, co działo się po bankiecie.


Tymczasem Kraków obiegają niepokojące informacje o grasującym mordercy, którego ofiarami są młode kobiety. Sprawązajmuje się Aleksander Rudek, który prywatnie jest partnerem Lipskiej. Czy w związku z tym kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie? Co działo się w ciągu tych 36h, których zupełnie nie pamięta?

Maja ukrywa fakt zagadkowej amnezji, która ją dopadła. Zauważa jednak, że od tego czasu w jej psychice zaczynają dziać się dziwne rzeczy, które wcześniej nie miały miejsca. Przychodz…

'Daleko-blisko' Barbara Garczyńska


Już niebawem na sklepowe półki trafi książka ‘Daleko- blisko’ debiutantki Barbary Garczyńskiej. Mój blog patronuje tej właśnie pozycji.Bożena- matka, żona, księgowa na macierzyńskim. Maja- studentka pedagogiki mieszkająca z rodzicami, ale marząca o wyprowadzce, właścicielka labradora. Honorata- zrzędliwa wdowa spędzająca czas na spacerach z kijkami, tęskniąca za mężem i przelewająca swoją całą miłość na wnuczkę. Iwona- kasjerka, słomiana wdowa wychowująca córkę. Janusz – brat Bożeny, uwielbia pichcić w kuchni.

Pięciu bohaterów, każdy z nich na pozór różny, z innymi priorytetami i systemem wartości, z różnym doświadczeniem życiowym. Łączy ich jedno: wszyscy znajdują się na tzw. życiowym zakręcie. Czy uda im wrócić na właściwe tory? Co czeka na nich za rogiem?

Barbara Garczyńska to żona Przemka Garczyńskiego, znanego z blogosfery jako 3telnik. Byłem zaskoczony, ale również bardzo zaciekawiony, kiedy otrzymałem informację, że Basia poszła w ślady męża i postanowiła wydać swoją powieść.(Przemek jest autorem ‘Kelnera’ )
>> moja recenzja<<

‘Daleko- blisko’ to ciepła, nie zawsze łatwa powieść obyczajowa. Pokazuje prawdziwe życie, wzloty ale i także upadki. Nie znajdziemy w niej przekolorowanego, idealnego życia bohaterów. Tak naprawdę każdy z nas zna taką Bożenę, czy Janusza, a może ktoś nawet ma podobne problemy do nich.  Dzięki temu, że książka porusza nasze ‘ludzkie’ problemy nie ma problemu z jej odbiorem.

Jeżeli jesteście ciekawi jak bohaterowie odnajdą się w nowych dla nich sytuacjach oraz czy osiągną prawdziwe szczęście w wielu płaszczyznach musicie koniecznie sięgnąć po debiut Basi. Niech dodatkową zachętą będą przepiękne słowa umieszczone na okładce tej powieści 

‘Gdy jedne drzwi do szczęścia się zamykają, otwierają się drugie’

Dziękuję Wydawnictwu Novae Res
za udostępnienie ebooka do recenzji oraz autorce 
za możliwość objęcia książki patronatemKomentarze

Prześlij komentarz