Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'To nie jest Twoje dziecko' Małgorzata Falkowska


Po serii komedii Małgorzaty Falkowskiej przyszedł czas po sięgnięcie po kolejną pozycję. Mowa tutaj o książce ‘To nie jest Twoje dziecko’.


Michalina- pilna studentka siedząca całymi dniami przed książkami, stroniąca od typowego studenckiego życia.

Anna i Paweł – dobrze sytuowane małżeństwo ginekologów prowadzące swoją własną prywatną klinikę. Nie brakuje im w życiu niczego, nie narzekają na brak pieniędzy, czy na brak wyjazdów zagranicznych. Do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka.

Kolejna próba zajścia w ciąże okazuje się klęską. Podłamane małżeństwo dopuszcza adopcję, jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że nie jest to sprawa, którą da się załatwić w tydzień, czy dwa. Kiedy nie ma nadziei na lepsze jutro w klinice ginekologicznej KrygMed, którymi są właścicielami pojawia się Michalina. Żadne z nich nie spodziewa się jak wiele zmieni ich w życiu ta jedna wizyta…

Po wiadomości, że jest w ciąży Michalinie wymykają się słowa, że nie chce tego dziecka. Anna od razu je wyłapuje i składa dziewczynie pewną propozycję. W sprawę zostaje zaangażowany także Paweł. Ta ‘transakcja wiązana’ nieźle namiesza w życiu całej trójki. 
Na pozór mająca przynieść radość i szczęście sytuacja okaże się przerażającą i nieobliczalną.

Małgorzata Falkowska dała się poznać czytelnikom serią o zwariowanych przyjaciółkach. Tym razem zaserwowała zupełnie inny gatunek i treści. Za książkę zabrałem się od razu po jej otrzymaniu. Odłożyłem ją dopiero kilka godzin później, gdy już ją skończyłem w myślach mając totalną miazgę i milion epitetów na autorkę przez zakończenie, którym nas uraczyła. Spokojny początek książki wraz z biegiem kolejnych stron zamienił się w istny huragan psychologiczny. Czytając jak zawsze miałem kilka propozycji zakończeń. Falkowska wyprowadziła mnie w pole dając takie zakończenie, którego nie potrafiłem sobie nawet wyobrazić.

Plus dla autorki za umieszczenie akcji książki w naszym pięknym Toruniu ;) Codziennie jadąc i wracając z pracy mijam budynek, w którym mieści się Kryg Med ;)

‘To nie jest Twoje dziecko’ to mocna, trzymająca w napięciu książka, która po przeczytaniu zostawia w czytelniku milion pytań i rozmyślań. Jak dla mnie najlepsza książka, która wyszła spod pióra Małgorzaty Falkowskiej. Chociaż przede mną jeszcze najnowsza książka ‘Paleta marzeń’, więc kto wie co będzie dalej ;)


Dziękuję Wydawnictwu Lira oraz autorce Małgorzacie Falkowskiej 
za udostępnienie egzemplarza książki do recenzji


Komentarze