Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Z nienawiści do kobiet' Justyna Kopińska


Po kolejnym kryminalnym maratonie przyszła chwila wytchnienia. Tym razem sięgnąłem po reportaże Justyny Kopińskiej ‘Z nienawiści do kobiet’.


Kto zna Justynę Kopińską ten wie, że Jej reportaże są pełne emocji, mówią o tym, o czym większość wolałaby milczeć i udawać, że nie ma żadnego problemu. Podobnie jak w swojej wcześniejszej książce (‘Polska odwraca oczy’) w ‘Z nienawiści do kobiet’ dziennikarka ujawnia wiele bulwersujących spraw, faktów, które były zamiatane pod dywan, pokazuje brutalną prawdę o społeczeństwie.  


Premiera książki przypadła na 8 marca, czyli dzień kobiet, tytuł również wskazuje na to, że będą to reportaże dotyczące w większości tematyki kobiet. Jednak na kartach książki spotykamy również teksty o innej tematyce. Niektóre z nich gdzieś już wcześniej do mnie trafiły i doskonale je znałem, inne były nowe np. wywiad z synem Violetty Villas. Wielkim zaskoczeniem dla mnie był także zamieszczony na samym końcu wywiad z samą Justyną Kopińską. Bardzo osobisty, możemy z niego dowiedzieć się trochę o samej autorce, o jej pracy, o tym czy boi się spotkań ze zbrodniarzami.


Jeśli macie ochotę na kawał dobrych reportaży dopracowanych w każdym szczególe, na poznanie historii, które poruszają i bulwersują to zachęcam do sięgnięcia po ‘Z nienawiści do kobiet’. Justyna Kopińska cały czas trzyma bardzo wysoki poziom swoich prac.

Komentarze

  1. Jeszcze nie czytałam, jedynie fragmenty...już wiem, że to pozycje warte uwagi. Przeczytam w najbliższym czasie.

    Pozdrawiam
    kasiaiksiazki.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz