Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Trup na plaży i inne sekrety rodzinne' Aneta Jadowska

Aneta Jadowska, kojarzona większości czytelników z fantasy, tym razem debiutuje w powieści kryminalnej. Zapraszam na recenzję „Trupa na plaży i innych sekretów rodzinnych”.


                                         



Magda Garstka wraca do swojej rodzinnej Ustki. Podczas pewnego pięknego poranka spędzanego na plaży w towarzystwie ciastek owsianych i kawy w dłoni kobieta zauważa unoszące się na wodzie ciało mężczyzny. O wszystkim powiadamia swojego wuja policjanta. Równocześnie ze śledztwem prowadzonym przez policję, Magda postanawia rozpocząć swoje małe, prywatne.  Co łączy martwego mężczyznę z pensjonatem babci Garstki? Czy jego śmierć to tylko nieszczęśliwy wypadek, czy ktoś mu ‘pomógł’ ? Jakie fakty odkryje Garstka prowadząc swoje śledztwo?


Kiedy tylko dowiedziałem się o debiucie kryminalnym Anety Jadowskiej nie mogłem się doczekać aż trafi w moje ręce. ‘Trup na plaży i inne sekrety rodzinne’ nie jest typowym mrocznym kryminałem, nasiąkniętym policją i ciągnącym się w nieskończoność śledztwem. To lekka, przyjemna powieść kryminalna z rozbudowanym wątkiem obyczajowym i tajemnicą rodzinną. To właśnie tytułowe sekrety rodzinne zajmują większą część książki. Główna bohaterka wnosi swoją osobą świeżość, radość do całej historii opisanej przez Jadowską. Wiele razy podczas lektury na mej twarzy gościł uśmiech, co nie często zdarza się czytając kryminały.

Na wielki plus zasługuje wspaniale przestawiona Ustka. Autorka nie szczędzi nam szczegółowych opisów miejsc, w których pojawiają się bohaterowie. Kilka lat temu byłem przejazdem w Ustce, jednak teraz po lekturze „Trupa…” zatęskniło mi się za tym miasteczkiem i z wielką chęcią  odwiedziłby je ponownie. Tym razem spokojnie spacerując śladami Garstki i reszty rodzinki.


Jeśli macie ochotę na niecodzienny kryminał, to „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne” jest zdecydowanie dla Was! Polecam serdecznie! 

Komentarze