Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Noc' Bernard Minier

Norwegia-Bergen, to właśnie tutaj rozpoczyna się akcja ‘Nocy’ Bernarda Miniera.  Na kościelnym ołtarzu zostają znalezione zwłoki kobiety. Kto dopuścił się takiej zbrodni? Sprawa zostaje przydzielona policjantce kryminalnej słynącej ze swej stanowczości, dominacji i oddaniu pracy- Kirsten Nigaard.
Zabita kobieta pracowała na  platformie wiertniczej na Morzu Północnym. To właśnie tam swoje pierwsze kroki kieruje policjantka. Podczas zbiórki ekipy  brakuje jednego z pracowników.  Nazywa się on Julian Hirtmann, tak samo jak nieuchwytny morderca, którego od kilku lat ściga Martin Servaz.  To właśnie  jego sylwetka widnieje na jednym ze zdjęć znalezionym w kabinie nieobecnego Juliana. Czy morderstwa kobiety  dokonał  ktoś z załogi?Martin Servaz musi zmierzyć się z bolesną przeszłością. Kilka lat temu w pościgu ze szpitala psychiatrycznego uciekł  jeden z najgorszych i najgroźniejszych morderców i gwałcicieli. Był nim właśnie wspomniany wcześniej Julian Hirtmann.  Cała ta zagadka jest nie lada wyczynem dla bohaterów ‘Nocy’.  Jak sobie poradzą z tą sprawą? Co wniesie do całej historii zdjęcie małego Gustava?


Bernard Minier w czwartej części cyklu o Martinie Servazie serwuje nam bardzo ciekawą historię przepełnioną emocjami. Autor znakomicie potrafi zaskoczyć, czy przerazić swojego czytelnika. Do samego końca nie możemy domyślić się jakie będzie zakończenie książki i jakie będą dalsze losy ulubionych bohaterów.

Jeśli macie ochotę na mocną, nie zawsze przyjemną lekturę z dreszczem to jak najbardziej polecam ‘Noc’!

Premiera książki: 30.01.2018

                                                Dziękuję Wydawnictwu Rebis
                       za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji.              

Komentarze