Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Nie ufam już nikomu' Klaudia Muniak

Klaudia Muniak znana z bardzo ciekawych thrillerów medycznych zawierających wiele nowoczesnych rozwiązań powraca do czytelników z książką 'Nie ufam już nikomu'


Główna bohaterka to Iga- świeżo upieczona mama,szczęśliwa żona i naukowiec. Wraz ze swoją ekipą stworzyła chip, który wszczepiany pod skórą samodzielnie dawkuje leki, kontroluje ich działanie. Sterowana jest za pomocą specjalnie stworzonej do tego celu aplikacji.

Kobieta ma trudny okres w życiu. Pojawiła się u niej depresja poporodowa, która utrudnia życie całej rodzinie oraz komplikuje opiekę nad synem. To nie pierwsze problemy z psychiką, ponieważ już wcześniej pojawiła się nerwica natręctw i konieczne było zażywanie odpowiednich leków. Cały czas pojawiają się lęki, złe myśli. Mimo tego, że wszystko idzie po jej myśli, rozwija się,ma u swego boku wspaniałą rodzinę.

Pewnego dnia Iga wpada na pomysł wszczepienia sobie chipu, nad którym sama pracuje. Ma on pomóc w trudnej sytuacji życiowej. Niestety bardzo szybko okazuje się, że stan psychiczny nie ulega polepszeniu i jest jeszcze gorzej niż wcześniej. Dodatkowo pojawiają się halucynacje, zaniki pamięci. Kiedy kobieta zauważa na ciele swojego syna siniaki wpada w panikę. Czy byłaby zdolna, by skrzywdzić własne dziecko? Czy przyczyniła się może do tego jej matka lub mąż?

Klaudia Muniak po raz kolejny stworzyła niesamowitą historię. Co prawda na początku czytelnik może poczuć się niego zagubiony. Wprowadzone zostają historie z przeszłości, które z czasem przeplatane z teraźniejszością tworzą całość. Tak samo jak w poprzednich książkach styl pisania jest bardzo lekki, przyjemny w odbiorze. 'Nie ufam już nikomu' to bomba wypełniona wszystkimi możliwymi emocjami. Podobnie jak w poprzedniej książce nie zabrakło tutaj nowinek technologicznych z zakresu medycyny, które dodają jeszcze więcej ciekawości całej historii.

Jeśli macie ochotę na kawał intrygującej lektury to bierzcie powieść Klaudii w ciemno!

Dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu
za udostępnienie książki do recenzji

Komentarze