Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Krok trzeci' Bartosz Szczygielski


Bartosz Szczygielski po znakomitej trylogii pruszkowskiej wraca do czytelników z thrillerem psychologicznym ‘Krok trzeci’. Jak mu poszło tym razem?


Główną bohaterką ‘Kroku trzeciego’ jest Magda-  kobieta realizująca się zawodowo, mająca kochającego męża obok i wiodąca szczęśliwe życie. Jedna noc sprawia, że idealny świat rozpada się jak domek z kart. Nic już nie będzie jak wcześniej. Tajemnicze zniknięcie męża oraz  pojawienie się dawnej przyjaciółki to dopiero początek koszmaru i psychologicznej gry, w której Magda będzie musiała się odnaleźć. Co jest prawdą, a co zwykłym kłamstwem? Co dzieje się rzeczywiście, a co jest wytworem wyobraźni?

Nie mogłem się doczekać, kiedy  ‘Krok trzeci’ wpadnie w moje ręce. Pierwsze recenzje zapowiadały kawał dobrego thrillera. Nie zawiodłem się. Szczygielski trzyma poziom i sprawia, że oderwanie się od historii przez niego przedstawionej staje się niemożliwe. Książkę pochłonąłem w jedno popołudnie. Już samo pierwsze zdanie dawało do myślenia i obiecywało niezłą jazdę. Jednak nie spodziewałem się tego ,z jak totalnym miszmaszem w głowie pozostanę po przeczytaniu ostatniej strony i ile pytań pozostanie bez odpowiedzi.

Na kartach ‘Kroku trzeciego’ natrafimy na cięty humor i ciekawe metafory wywołujące uśmiech, który po chwili znika kiedy wchodzimy w psychikę Magdy i towarzyszymy jej w poszukiwaniach męża, odwiedzinach domu rodzinnego, czy rozmowach z przyjaciółką. Wtedy pozostaje tylko gęsia skórka i ciarki przechodzące po ciele. Bardzo zaciekawiła mnie postać Niny- przyjaciółki Magdy, która była jej totalnym przeciwieństwem. Pewna siebie, stanowcza, stawała się wzorem dla  naszej głównej bohaterki.  

Jeśli na początku książki odniesiecie wrażenie, że wszystko dzieje się za wolno i akcja się wlecze- poczekajcie spokojnie, na to co będzie dalej i gwarantuję, że bardzo szybko zmienicie swoje zdanie.
Autor puszcza oczko do swoich wiernych czytelników, którzy serię z Bysiem mają za sobą. Ale więcej  o tym nie powiem, musicie sami na to trafić ; )

Jeśli macie ochotę na świetnie przedstawioną historię, z całym wachlarzem emocji oraz zakończeniem wbijającym w fotel, to koniecznie musicie sięgnąć po ‘Krok trzeci’ Bartosza Szczygielskiego!

 Dziękuję Wydawnictwu W.A.B.
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji.

Komentarze