Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Miasto niesamowitości' Hubert Smolarek


Hubert Smolarek – stypendysta Miasta Torunia w dziedzinie kultury oraz absolwent filologii UMK. W swoim zbiorze opowiadań ‘Miasto niesamowitości’ prezentuje nam różne historie, które łączy jedno- piękne miasto Toruń


W zeszłym roku pojawił się na moim blogu wpis o innym toruńskim zbiorze opowiadań, również stypendysty Miasta Torunia- Michała Kadleca >>KLIK<< , dlatego kiedy odezwał się do mnie autor ‘Miasta niesamowitości’  z wielką chęcią postanowiłem sięgnąć po tę książkę i po raz kolejny przespacerować się ulicami swojego miasta.

‘Miasto niesamowitości’ to 8 opowiadań. Każde opowiadające inną historię oraz będące innym gatunkiem. Spotkamy tu opowiadania pełne grozy, przepełnione fantastyką i niesamowitymi rzeczami oraz trzymający w napięciu thriller.

Opowiadanie, które najbardziej przypadło mi do gustu to ‘Bestia’, gdzie przedstawiona zostaje rozmowa ekipy telewizyjnej z seryjnym mordercą, który został skazany za jedno morderstwo, jednak jak twierdzi dokonał ich o wiele więcej i z chęcią dzieli się opowieściami o tych zajściach.

Również opowiadanie ‘Najlepszy przyjaciel’ było dla mnie ciekawą historią, mimo tego, że akcja toczy się w dwudziestoleciu międzywojennym, a z takimi historiami nigdy mi nie po drodze. Sama akcja toczy się w terenach mojego zamieszkania, co dodawało dodatkowego smaczku, a groza czekająca za każdym rogiem dodawała dreszczyku emocji.

Jak to ze zbiorami opowiadań bywa, nie każde opowiadanie jest idealne i nie każde podobało mi się tak samo. Hubert Smolarek w bardzo ciekawy sposób ukazał Toruń. Tytuł ‘Miasto niesamowitości’ to strzał w dziesiątkę i idealnie opisuje historię Grodu Kopernika.

Ucieszył mnie fakt, że Toruń już nie tylko stoi kryminałem dzięki naszym kryminalistom, ale również autor powieści grozy wyciągnął z miasta to, co najlepsze i przedstawił na kartach swojej książki.


                                             Dziękuję autorowi Hubertowi Smolarkowi 
                                     za udostępnienie egzemplarza książki do recenzji

Komentarze