Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Milcząca ofiara' Caroline Mitchell


‘Przeszłość to fajne miejsce na odwiedziny, lecz niedobre na pobyt…’
Główną bohaterką ‘Milczącej ofiary’ jest Emma- kochająca żona, oddana matka prowadząca perfekcyjne życie razem ze swoim mężem Alexem oraz dzieckiem. Skrywa jednak bardzo mroczną tajemnicę z przeszłości- zabiła swojego nauczyciela, z którym łączyło ją kiedyś coś więcej niż tylko relacja uczennica-nauczyciel.

Wszystko układa się idealnie, aż do dnia, kiedy to Alex wraca do domu i oznajmia żonie, że czeka go awans w pracy. Wiąże się  to również ze zmianą miejsca zamieszkania. Ucieszony informuje żonę, że zamieszkają razem z synkiem w wymarzonym większym domu w miejscowości Leeds i opuszczą swoją wyspę. Emma udaje zaskoczoną i uradowaną, cały czas jednak pamiętając, że w ogrodzie pochowała zwłoki Luke’a,  którego zabiła. Kiedy układa każdy kolejny krok w swojej głowie nie przypuszcza, że wszystko się tak pokomplikuje. Kobieta zaczyna od rozkopania ‘grobu’, który ku jej przerażeniu, okazuje się pusty… a to dopiero początek emocjonalnego rollercostera.

Po za odkryciem, że zwłoki zniknęły, Emma otrzymuje tajemnicze bukiety słoneczników, odbiera głuche telefony. Wciąż ma wrażenie, że ktoś ją obserwuje w domu, w pracy. Przeszłość, o której tak bardzo chciała zapomnieć przez wszystkie lata wróciła do niej jak bumerang. Emma skrywa o wiele więcej tajemnic, niż się wszystkim wydaje.

‘Milcząca ofiara’ to dobry thriller psychologiczny z zagadkami z ciemnej przeszłości. Bardzo lubię takie klimaty, dlatego cieszę się, że po niego sięgnąłem. Narracja w książce prowadzona jest z kilku perspektyw, co również jest jak najbardziej na plus. Historie opowiada nam Emma, jej mąż Alex oraz sam Luke.   Książka ta przepełniona jest rodzinnymi sekretami, które latami zostawały zamiatane pod dywan. Wiele w niej niedomówień,  niewiadomych, czy kłamstw. W pewnym momencie sam nie wiedziałem, który z bohaterów mówi prawdę i, który scenariusz jest prawdziwy. Autorka wykonała bardzo dobrą robotę przedstawiając wszystko w taki, a nie inny sposób i wyprowadzając czytelnika w pole.

Jeśli macie ochotę na ciekawy i wciągający thriller psychologiczny, to czym prędzej sięgnijcie po ‘Milczącą ofiarę’ !
Komentarze

Prześlij komentarz