Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza' Dominik Szczepański


Po raz kolejny potrzebowałem przerywnika między jednym, a drugim kryminałem. Tym razem sięgnąłem po książkę ‘Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza’ autorstwa Dominika Szczepańskiego."Trudno być szczęśliwym każdego dnia. Ale na Nandze znikały problemy. Była tylko góra i on”

Dominik Szczygielski i Jego rozmówcy opowiedzieli nam historię Tomka Mackiewicza. Począwszy od młodych lat dzieciństwa, skończywszy na ostatniej wyprawie, która skończyła się dla niego śmiercią.


Życie Tomka było jedną niekończącą się walką. Najpierw popadł w narkomanię, długi, rozpadł się Jego związek, stracił dziecko… Mimo wszystko podniósł się, walczył każdego dnia, o siebie i swoje marzenia.  Książkę Dominika Szczepańskiego czyta się jednym tchem. Mimo, że nie  wszystkie opisane sytuacje są kolorowe, jest ona bardzo przyjemna w odbiorze. Bardzo poruszyła mnie rozmowa z siostrą Tomka, która skierowała go do Monaru, po tym jak popadł w narkomanię. Widać, że mimo upływu lat te wszystkie wydarzenia są nadal żywe, cały czas w Niej tkwią.


‘Czapkins…’ to piękna opowieść o tym jak nie dać się przeciwnościom losu, jak nie warto się załamać. Pokazuje, że warto dążyć do spełnienia swoich marzeń, do realizacji pasji za wszelką cenę… nawet jeśli będzie nią utrata życia. Polecam ją wszystkim, nie tylko fanom gór.

Polecam również wywiad z autorem książki >> klik <<Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Damiano, Twoja recenzja przekonała mnie do tej książki bo słyszałam różne opinie. Także trzeba kupić i przeczytać :)

      Usuń

Prześlij komentarz