Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Hashtag' Remigiusz Mróz

 "Twoja paczka już na ciebie czeka!" – brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu. Po moich ostatnich niezbyt udanych przygodach z twórczością Mroza, z lekkim dystansem sięgnąłem po ‘Hashtag’. 

 To właśnie ten jeden SMS i ta jedna przesyłka odmieniły spokojne dotąd życie Tesy. W przesyłce znajdowała się ametystowa czaszka oraz wiadomość #apsyda. Od tej pory razem z Tesą zostajemy wplątani w niesamowitą , pełną emocji historię. Bohaterka zmuszona jest wrócić do swojej przeszłości, która nie była sielankowa. Kiedy trafia na tajemniczy hashtag na jednym z portali społecznościowych nic jej to nie mówi. Do czasu, gdy zauważa, że konta na których pojawia się #apsyda należą do osób, które zostały uznane za zaginione spory czas temu. Na pomoc Tesie rusza Krystian Strachowski, z którym łączyła ją i nadal łączy dość nietypowa relacja. 

Czym jest tajemnicza #apsyda. Co łączy ją z wszystkimi zaginionymi osobami i jaki będzie finał tej historii? Muszę przyznać, że moje uprzedzenie do tej książki było mylne. Historia dość mocno mnie wciągnęła i zaciekawiła. Mróz stworzył dobry thriller psychologiczny, który ładnie potrafi namieszać w głowie czytelnika. Autor prócz pokazania ważności portali społecznościowych w dzisiejszych czasach ukazał nam również inny, ważniejszy problem. Mianowicie problem ludzi z nadwagą, którzy są odpychani przez społeczeństwo, całe życie żyją gdzieś w cieniu i nie wybijają się ponad innych.

Komentarze