Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'First Love' James Patterson, Emily Raymond

Niezbyt często sięgam po powieści młodzieżowe.  Książka ‘First Love’ autorstwa Jamesa Pattersona oraz Emily Raymond była moim przerywnikiem i oderwaniem się od kryminałów, które głównie czytam. Czy mi się spodobała?Głównymi bohaterami książki są Axi i Robinson. Ona- ułożona grzeczna dziewczyna i on- nicpoń i łobuz. Pewnego dnia Axi postanawia rzucić swoje dotychczasowe życie i uciec od rzeczywistości. Proponuje Robinsonowi, by towarzyszył jej w tej podróży. 


Rozpoczynają szaloną wędrówkę przez Stany Zjednoczone kilkukrotnie łamiąc po drodze prawo. Jednego dnia śpią w kradzionym samochodzie, innego pozwalają sobie na noc w hotelu. Dla Axi jest to ucieczka od rodzinnego domu, gdzie już dawno nie było miejsca na miłość i zainteresowanie. Dla Robinsona ta podróż ma również ważne znaczenie. Zastanawiacie się jakie? Przekonacie się o tym sięgając po ‘First Love’.


Książka niesie za sobą pewne przesłanie. By doceniać swoje życie, czerpać z niego pełnymi garściami, bo nigdy nie wiemy co stanie się za moment… Nie jest to typowo sielankowa powieść. Pokazuje pewien problem i walkę jaką muszą stoczyć z nim bohaterowie. Kto zwycięży? Miłość, czy może TEN problem?


Słowa na okładce mówiące o złamanym sercu i wzruszeniu nastawiły mnie na mocne wrażenia emocjonalne. Niestety nie doczekałem się ich. Co prawda pewne sytuacje są trudne i ciężkie, jednak nie wstrząsnęły  mną zbyt mocno. Może mam serce z kamienia, albo jestem za stary na takie lektury? ;) Tak czy inaczej polecam ‘First Love’. Książka pokazuje, co w życiu jest naprawdę ważne i jak wiele przeciwności może stanąć człowiekowi na drodze do bycia w pełni szczęśliwym. Plus również za zdjęcia, które są doskonałym uzupełnieniem akcji. 

Dziękuję Wydawnictwu Feeria Young
za udostępnienie egzemplarza książki do recenzji


Komentarze