Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Na skraju załamania' B.A. Paris


Po lekturze ‘Za zamkniętymi drzwiami’ (kliknij ) autorstwa B.A. Paris przyszedł czas na sięgnięcie po kolejną pozycję autorki- ‘Na skraju załamania’. Czy dorównała znakomitemu debiutowi autorki?
Cass Anderson jest główną bohaterką ‘Na skraju załamania’. Na co dzień pracuje jako nauczycielka, ma kochającego męża i oddaną przyjaciółkę. Pewna noc zmienia w jej życiu wszystko… Cass wraca do swojego domu podczas burzy. Warunki pogodowe są straszne, dlatego decyduje się wybrać drogę na skróty i jechać przez ciemny las. Nagle zauważa stojące auto, a w nim siedzącą kobietę. Zatrzymuje się kawałek dalej, by zobaczyć czy z kobietą wszystko w porządku. Jednak strach zwycięża i po chwili odjeżdża zostawiając kobietę za sobą. Nad ranem media obiega informacja o znalezionych zwłokach nieopodal miejsca zamieszkania Cass. Zostały znalezione w lesie, w zaparkowanym samochodzie. To ta sama kobieta, którą Anderson widziała minionej nocy. Prawdopodobnie jako ostatnia widziała ją żywą…Kobieta nie może sobie poradzić z sytuacją, która ją spotkała i popada w depresje. Coraz częściej otrzymuje głuche telefony. W domu także nie czuje się bezpiecznie, ponieważ cały czas czuje w nim czyjąś obecność. Czy uda się jej pozbyć z umysłu tego koszmaru? Czy dzięki pomocy najbliższych wyjdzie na prostą ?


Po znakomitym debiucie autorki postawiłem bardzo wysoko poprzeczkę książce ‘Na skraju załamania’. Muszę przyznać, że nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak ‘Za zamkniętymi drzwami”, które jak dla mnie było bardzo dobrym thrillerem psychologicznym.  Główna bohaterka nowej książki B.A. Paris doprowadzała mnie do szału swoim zachowaniem, była nie do zniesienia. Przez pierwsze kilkadziesiąt stron książka niczym nie zachwycała, zdecydowanie bardziej rozkręciła się w późniejszym czasie i z większą niecierpliwością czekałem na jej finał. To właśnie końcowe sceny zrekompensowały zbyt spokojny początek i żółwie tempo akcji.

 Dziękuję Wydawnictwu Albatros

za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji

logotyp-albatros

Komentarze

  1. Mnie nie przekonała pierwsza propozycja tej autorki, dlatego stety lub niestety nie sięgnęłam po tę cześć . ;)

    Pozdrawiam
    domiczyta.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz