Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Milczące dziecko' Sarah A. Denzil

Główną bohaterką ‘Milczącego dziecka’ jest Emma Price. Dziesięć lat temu podczas ogromnej ulewy jej 6-letni wtedy syn Aiden wybiega ze szkoły i ginie bez śladu. Po czasie zrozpaczona matka widzi, jak z rzeki wyławiana jest czerwona kurtka jej syna. Ciało nie zostaje jednak znalezione. Wtedy wszystko wydaje się jasne… tylko czy aby na pewno? 

Dziś Emma pogodziła się z całą sytuacją i wróciła do siebie po tej tragedii. Ma poukładane życie, jest szczęśliwą żoną i wkrótce zostanie po raz drugi matką. Wszystko zmienia się, kiedy otrzymuje telefon z komisariatu z wiadomością, że jej Aiden żyje i znajduje się w szpitalu. Jego stan nie jest zadowalający, dodatkowym problemem jest to, że 16-latek jest niezdolny do wypowiedzenia chociaż jednego słowa, czy wydania z siebie jakiegokolwiek dźwięku.

 

Co się z nim działo przez ostatnie 10 lat? Dlaczego cały czas milczy? Czy w końcu wszyscy dowiedzą się całej prawdy o jego zniknięciu?


Książka wciągająca od pierwszej, do ostatniej strony. Dosłownie nie sposób się od niej oderwać, kiedy już zostaniemy wciągnięci w fabułę. Autorka ma znakomity, lekki styl pisania, dzięki czemu przez książkę się dosłownie płynie. Bardzo zaintrygowała mnie postać Aidena. Nastolatek był dla mnie jedną wielką zagadką. Nie mogłem się doczekać, aż poznam całą jego historię. Po przeczytaniu kilku rozdziałów domyślałem się kto mógł dokonać tego wszystkiego i zakończenie pokazało, że wcale za mocno się nie pomyliłem. Nie przeszkodziło mi to jednak w poznawaniu historii rodziny i przeżywaniu wszystkiego razem z nimi. Kiedy zbliżałem się do końca powieści i za chwilę miało wszystko wyjść na jaw czułem ścisk w żołądku. Denzil świetnie potrafi budować napięcie. Dzięki niej zaglądamy w sam środek ludzkiej psychiki, możemy poznać psychopatyczne osobowości. Dowiadujemy się, że nie każdy człowiek jest do końca tym, za kogo go uważamy. Możemy przybrać taką maskę, jaką tylko chcemy. Aiden nie jest jedyną ofiarą, którą poznajemy w ‘Milczącym dziecku’. Krwawych sytuacji będzie jeszcze kilka. Ta na pozór spokojna, sielankowa angielska wioska, w której wszyscy się znają skrywa o wiele więcej tajemnic niż nam się wydaje…
 Dziękuję Wydawnictwu Filia Mroczna Strona
za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji


Komentarze