Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Mroczny układ' Dawid Waszak

Idzie nocka, ciemność zła,
Oczy zamknij, idź już spać.
Nie uciekaj, kładź się już,
I tak Cię znajdę, no chodź już...Kacper Zborowski po latach spędzonych poza granicami kraju postanawia wrócić do swojego rodzinnego miasta- Jarocina. Pokłada w swoim powrocie nadzieje na nowy, lepszy początek z dala od bolesnej przeszłości. Od czasu pobytu w domu dziecka minęło sporo czasu, jednak nawet w obecnym dorosłym życiu czasami wszystkie wspomnienia wracają niczym bumerang.

Nasz bohater podczas pobytu w kawiarni poznaje Amandę, która od pierwszego wejrzenia wpada mu w oko. Kobieta również nie pozostaje obojętna na urok osobisty Kacpra. Kiedy jest nadzieja na to, że powrót do kraju będzie naprawdę dobrym nowym początkiem, los  decyduje inaczej. Para świetnie się ze sobą dogaduje, postanawiają spotkać się w parku na wspólne bieganie. Kiedy Kacper dociera do umówionego miejsca dostrzega leżącą na trawniku, martwą Amandę. Widok ten bardzo go paraliżuje i mężczyzna sam nie wie jak powinien postąpić. Wzywa pomoc i po jej przybyciu sam zostaje wzięty za głównego podejrzanego. Niestety nie po raz pierwszy pojawił się w złym miejscu o złym czasie. Po raz kolejny będzie musiał udowodnić wszystkim, że jest niewinny. Dodatkowo będzie musiał rozwiązać zagadkę z przeszłości- tajemnicę zaginięcia własnego ojca. Jak potoczą się losy Kacpra? Czy nie będzie żałował pobytu do kraju? Czy uda mu się wybronić z oskarżeń?


Czytając opis ‘Mrocznego układu’ bardzo zaciekawił mnie zarys fabuły. Powrót do rodzinnego miasta, bolesne doświadczenia z dzieciństwa i zagadka z przeszłości, która czeka na rozwiązanie. Miałem nadzieje na bardzo fajną, ciekawą historię. Trochę się niestety zawiodłem. O ile początek bardzo mi się podobał, tak dalsze akcje nie zrobiły na mnie efektu ‘wow’. Jednak nie skreślam książki jako całości ;) Na plus zasługuje sam pomysł jak i rozwiązanie zagadki z przeszłości dotyczącej ojca Kacpra i bardzo ciekawie poprowadzony finał książki. 

Premiera 19.02.2018
                                           

                                                    Dziękuję Wydawnictwu Novae Res
                za udostępnienie egzemplarza powieści do recenzji.              

Komentarze

  1. Hm, dopiszę do mojej listy lektur, ale pewnie gdzieś na końcu. Jak napisałeś - nie chcę przekreślić książki, jednak mam tyle zaległości, że ta może poczekać trochę dłużej. :)

    Pozdrawiam jeżowo
    Nikodem z https://zaczytanejeze.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz