Przejdź do głównej zawartości

Polecane

'Najsłabsze ogniwo' Robert Małecki

 ' Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.' Piotr Warot jest znanym autorem powieści obyczajowych. Pewnego dnia podczas rodzinnego grilla, którego jest organizatorem ginie jego brat wraz ze swoją dziewczyną. W pierwszej chwili rodzina myśli, że młodzi chcieli pobyć tylko we dwoje i pewnie zaszyli się w jakimś SPA na romantycznym wyjeździe. Kiedy jednak kolejne dni nie przynoszą żadnych wieści od Aleksa i Aliny sprawa wydaje się jasna- stało się im coś złego. Na dokładkę ze swojego domu ucieka młody Kuba Magiera- sąsiad Warotów. Czy zaginięcie tej trójki ma coś ze sobą wspólnego? Przez jakie trudności będzie musiał przebrnąć główny bohater, by dosięgnąć prawdy i oczyścić się z niesłusznie stawianych zarzutów? Robert Małecki serwuje swoim czytelnikom historię pełną napięcia i tajemnic czyhających na każdym kroku. Nie możemy być pewni, kto mówi prawdę, a kto stara się za wszelką cenę ukryć różne fakty mające wpływ na główną sprawę. Mkniemy między taje

'Najgorsze dopiero nadejdzie' - Robert Małecki

O powstaniu książki dowiedziałem się z lokalnej prasy. Nasz były dziennikarz  wydaje książkę, której akcja toczy się w Toruniu- wołał nagłówek Nie wypadałoby przeczytać- pomyślałem! No i nie zawiodłem się!Główny bohater- Marek Bener jest dziennikarzem toruńskiej ‘Gazety miejskiej’ . Od kilku lat przyświeca mu tylko jeden cel- odnalezienie żony, która zaginęła. Okazuje się również, że w chwili zaginięcia była w ciąży, co jest jeszcze większym powodem do rozpaczy głównego bohatera.  Marek wraca z Berlina, gdzie szukał śladów  żony. Niestety wraca bez żadnych nowych wieści. Po powrocie do Torunia okazuje się, że w pożarze domu zginął kolega Benera- Wojtek Holtz. Marek postanawia pomóc żonie dawnego kolegi w odkryciu zagadki, co tak naprawdę się stało i kto jest temu winny. Zostaje wplątany w niebezpieczną intrygę. Akcja toczy się w bardzo szybkim tempie, co dodaje tylko emocji, napięcie wzrasta z każdą kolejną stroną. Czytając tę książkę nikt nie będzie się nudził, jest to doskonały thriller.
Niesamowicie było kroczyć za Markiem toruńskimi ulicami, którymi chodzi się każdego dnia. W ciekawy sposób ukazana praca dziennikarza, , kawał dobrej książki. Były momenty w których myślałem ‘ale dlaczego tak? Po co się tam pchasz?’, a zaraz po nich było wielkie ufff, że Marek ze wszystkiego wychodzi obronną ręką.

Moja ocena: 10/10

Tytuł: Najgorsze dopiero nadejdzie
Autor: Robert Małecki
Wydawnictwo: Czwarta stronaKomentarze

  1. Ciekawie ten debiut się zapowiada!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. jest meeeeega! Serdecznie polecam książkę Roberta,w końcu to mój człowiek z Torunia ;)

      Usuń

Prześlij komentarz